BÜYÜKŞEHİR’DEN EDİRNE’YE KÜLTÜR GEZİLERİ

Tarih bilinci ve vatan sevgisiyle kültür alanında vatandaşlara en iyi hizmeti verme ilkesiyle hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayı dolayısıyla Edirne’ye düzenlediği kültür gezileri devam ediyor.
17 05 2019
433 kez okundu

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin organizasyonuyla Edirne’ye düzenlenen ikinci sefere katılan vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından uğurlandı. Edirne gezileriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kültür gezileri düzenlemeye devam ediyoruz. Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar başkentlik yapan serhat şehri Edirne, Selimiye Camii başta olmak üzere İslam âleminde önemli yeri olan mimari eserlere sahip. Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlarımızın hem tarihi camilerimizde ibadetlerini yerine getirmeleri hem de aileleriyle birlikte güzel vakit geçirmeleri için Edirne gezileri düzenliyoruz. Geziye katılan vatandaşlarımız kültür varlıkları ve doğasıyla çok güzel bir kentimiz olan Edirne’yi gezerken, tarihimiz hakkında önemli bilgiler ediniyorlar. Vatandaşlarımız, düzenlediğimiz Edirne gezilerinden son derece memnun. Onların memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Kültür gezilerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak Selimiye başta olmak üzere Osmanlı Döneminden kalma pek çok caminin ve şehitliklerin yer aldığı Edirne’ye seferler düzenleyecek.


Defne Tuğçe AYAZ

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600