BÜYÜKŞEHİRDEN BİR ŞEY İSTEMEDİM VE İSTEMEYECEĞİM!

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede ve Çorlu’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek gerçekleşen ve gerçekleşecek olan projeleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
04 07 2020
1702 kez okundu

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede ve Çorlu’da görev yapan basın mensupları ile Süleymanpaşa Ahmet Aygün Gençlik ve Spor Merkezinde bir araya gelerek gerçekleşen ve gerçekleşecek olan projeleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Yüksel, ilk hedefi olarak ilçede çöp konteynerlarını ortadan kaldırarak çöplerin yerin altına alınacağını ve geliştirdikleri sistem ile internet ortamında çöplerin dolu mu bol mu olduğunu gösteren uygulama ile çöp toplama işlemi gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yüksel ayrıca, “Geliştirdiğimiz internet sitesi birçok belediyede bulunmuyor. 6 aydır bu site ile uğraşıyoruz ve tek tek her bölgeyi gezerek hem şehrin tanıtımı hem de tarihi ile turizme katkı sunmak için detaylı bir internet sitesi hazırladık. Ayrıca ilçemize gelen vatandaşlarımıza ‘Şehrimize hoş geldiniz’ şeklinde mesaj atılarak ilçemizin tarihi ve gezilecek yerleri ile ilgili internet sitemizin linkini de göndereceğiz. Bu sitede yok yok. Ayrıca sitemizde ilçemizde bulunan gazetelerin internet siteleri de yer alıyor. Vatandaşlarımız ilçemizdeki her konuda haberdar olmak için sitemizde bulunan yerel gazetelerimizin internet sitelerine yönlendirilecek.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İNTERNET SİTESİYLE KIYASLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile kendi internet sitesini kıyaslayan Başkan Yüksel, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi internet sitesine girdiğinizde gezilecek yerlerde sadece isimler yazılmış ve hiçbir şey konulmamış. Turizm alanında vatandaşların gezip görebileceği yerlere nasıl gidileceğinin bilgisi yok. Bizim sitemizde ise gezilecek yerler bölüm bölüm ayrılarak turizm, doğa, yaban hayatı, tarihi yerler, camiler gibi oluşturuldu ve vatandaşlarımız bu alanda gideceği yerlere adres ve konum bilgisi paylaşılıyor.”  diye konuştu.

YAPILACAK YATIRIMLARI ANLATTI

Başkan Yüksel, Süleymanpaşa’da yapacakları yatırımlar ile ilgili bilgiler vererek “Avrupa’da örneği olmayan Kumbağ hattı ile ilgili bir çalışmamız olacak. Burası turizm noktası olma konusunda çok önemli bir konuma sahip. Rakoczi çamuru olarak bilinen şifalı çamurun tanıtımı içinse güzel çalışmalar olacak. Millet Bahçesi projemiz olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile görüştük birkaç ay içerisinde Tekirdağ’ın en güzel Millet Bahçelerinden birini ilçemize kazandıracağız. Bununla beraber belediyemizin 4 bin dekar tarım arazimiz var. Yem bitkisi ve tohumu ile ilgili çalışma yaptık. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize yem bitkisini ücretsiz olarak vereceğiz. 2 bin dekar alanda bu çalışmamız olacak. Geri kalan 2 bin dekar arazimiz de ihale ile çiftçilerimizin kullanımına sunulacak. Yeni adıyla Selanik Meydanı’nda düzenleme çalışması yapacağız ve daha modern bir hale gelecek.  İnşallah 15 Temmuz’da buradaki çalışmamızı tamamlayacağız. Rumeli İskelemizi yeniledik ve daha geniş bir hale getirerek vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Mevcut Pazar yerimizi yeniledik ve onun gibi birçok yere de Pazar yeri yapacağız. Kadınlarımız için Kumbağ Sosyal Tesisleri oluşturduk ve burası sadece kadınlarımıza özel bir alan olacak ve gönüllerince istedikleri toplantı, organizasyon ve etkinlikleri gerçekleştirebilecek. Vatandaş ve belediyemiz arasında halk masaları oluşturacağız. Daha profesyonel biz hizmet vereceğiz. Aşevimizde pandemi süresince bin 800 vatandaşımıza sıcak yemek dağıtımında bulunduk. Taksi duraklarımızı ve muhtarlık binalarımızı yeniledik. Yaşlı bir amcamızın oturduğu kötü görünümlü evi yeniledik ve son zamanlarını daha huzurlu bir şekilde geçirmesini sağladık. Kendisi vefat etti ama son zamanlarını da güzel ve ferah bir evde geçirmesini sağladığımız için mutluyum. Kadınlarımızın ürettiği el ürünlerini satabilmeleri ve ev ekonomilerine katkıda bulunmaları için Pazar yeri oluşturduk.” dedi.

VATANDAŞA LAĞIM KOKUSUNU REVA GÖRÜYORLAR

İlçede artan yoğun sinek şikayetleri üzerine konuşan Yüksel, Başkan Kadir Albayrak’ın dere yataklarını temizle sözü vermesine rağmen bu çalışmayı yapmadığını ifade etti. Yüksel, “Dereyi temizlemezseniz attığınız ilacın hiçbir faydası olmaz. Larva ile mücadele konusunda Kadir Albayrak ile görüştüm. Dereyi temizleyeceklerini söyledi ve ilaçlamayı da benim yapacağımı belirtti. Ama aradan geçen zamanın ardından dere temizlenmedi ve vatandaşlar lağım kokuları ile bölgede yaşamak zorunda kalıyor. Adam temizlemiyor ya. Bütün dere yatakları aynı durumda. Ama maalesef temizlenmiyor. Sadece göstermelik iş yapıyorlar. Keşke onun dediğine inanmayıp kendim yapsaydım. 6 araçla sürekli sinek ilaçlaması yapıyoruz. İnanmayacağım bir daha ve bir şey de istemeyeceğim.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİRDEN İSTEDİĞİMİZ YATIRIMLARI ALAMIYORUZ

Başkan Yüksel, son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden herhangi bir destek alamadıklarını ifade ederek “Bir tane taş kırıcı aldık ve asfalt alıyoruz. Onun haricinde 5 kuruşluk katkıları yok. Ben Büyükşehir’den bir şey istemedim ve de istemeyeceğim.” dedi.

Tutku AKBAŞ

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600