BUNDAN SONRAKİ ETKİNLİKLERİMİZ HEP BERABER OLACAK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebi ile Çorlu’da düzenlenen iki ayrı etkinlik sonunda açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bundan sonraki etkinliklerin hep birlikte olacağını söyledi.
03 12 2019
369 kez okundu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebi ile Atatürk Meydanı’nda hem Kent Konseyi Engelli Meclisi hem de Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi iki ayrı etkinlik düzenledi. Düzenlenen her iki etkinliğe de katılım sağlayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bundan sonraki etkinliklerin hep birlikte yapılacağını söyledi. Başkan Sarıkurt, “Daha önce Canan Hanım Çorlu Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanımızdı. En son yapılan seçimlerde de Yasemin Hanım başkan seçildi. Bu seferlik etkinliklerimiz beraber olmadı. Beyanatlarına göre bir sonraki etkinlikler ve öğleden sonra yapılacak etkinlikler birlikte olacak. Ben hem engelli meclisimizin hem de dernek başkanımızın farklı olmasını olumlu görüyorum. Bugün bir ilk oldu ve iki defa oldu. Doğrusu bir kez yapmak. Biz de her iki etkinliğe katıldık ve bundan sonraki etkinliklerimiz hep beraber olacak” dedi.

KALKINMA AJANSI’NDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Çorlu Belediyesi tarafından engelliler için yapılacak olan yaşam alanı ve down cafe ile ilgili projelendirme çalışmalarının Trakya Kalkınma Ajansı ile yürütüldüğü belirten Sarıkurt, “Eski tanzimin olduğu bölge ile ilgili Trakya Kalkınma Ajansına projemizi yazdık. Onaylansa da onaylanmasa da hayata geçireceğiz. Ekonomik durumumuzun ortada olması sebebi ile işlerimizde aksama olduğunu söylememiz lazım. Kalkınma Ajansından projemizin onaylanmasını bekliyoruz. Onaylanmazsa da dediğimiz gibi projeyi kendimiz ve vatandaşlarımızın desteği ile hep beraber hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Levent SİLİSTRE

 

Whatsapp
google_160x600