BU YERLERİN HARİCİNDE MANGAL YAPARSANIZ, YANDINIZ!

Tekirdağ’da Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu mangal yapılacak yerleri belirledi. 11 noktanın haricinde ateş yakmak ve mangal yapmak yasaklandı.
13 08 2020
689 kez okundu

6831 sayılı Orman Kanunu’nun 76. maddesine göre, Tekirdağ’da vatandaşların mangal/semaver/ateş yakmak suretiyle piknik yapabileceği mesire yerleri belirlendi. Belirlenen noktalar haricinde Mesire yerleri/Tabiat Parkı dışındaki ormanlık alanlarda ateş yakmak yasaktır.
Tekirdağ Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; “Belirlenen mesire yerlerinde 31 Eylül 2020 tarihine kadar, saat 20.00’den sonra mangal/semaver/ateş yakılması yasaklanmıştır. 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 76. Maddesine göre; Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere anız ve bitki örtüsü (bağ ve bahçe artığı, ot, dal vb.) yakılması yasaktır, ayrıca avcı ve çobanlar tarafından ateş yakılmasına müsaade edilmeyecektir. Ormanlık alanlara yakın olan yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınlarına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına izin verilmeyecektir. Yapılacak denetimlerde tespit edilen aykırılıklar hakkında 6831 Sayılı Orman Kanunu, 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılacaktır” denildi.
Tekirdağ’da Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu tarafından mangal/semaver/ateş yakmak suretiyle piknik yapabilecek mesire yerleri;

  İLÇESİ

MAHALLESİ

MESİRE YERİ ADI

Saray

Güngörmez

Laladere mesire yeri

Saray

Sefaalan

Sefaalan mesire yeri

Saray

Bahçeköy

Çamlıkoy Tabiat Parkı (Saray Kaymakamlığı kararı ile geçici olarak kapatılmıştır.)

Kapaklı

Pınarca

İkizgöller mesire yeri

Kapaklı

Kapaklı

Kazakgölü mesire yeri

Çerkezköy

İstasyon

Kartaltepe mesire yeri

Çerkezköy

Kızılpınar

Karatepe mesire yeri

Çorlu

Esetçe

Esetçe mesire yeri

Süleymanpaşa

Kınıklar

Kınıklar çeşmesi mesire yeri

Süleymanpaşa

Namık Kemal

Atatürk Şehir Ormanı

Süleymanpaşa/Şarköy

Yeniköy/Uçmakdere

Kartaltepe Tabiat Parkı

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600