BU SEÇİM GENÇLERİN SEÇİMİ OLACAK

Bu günkü yazı başlığımı Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın bir sözünden aldım. Ve şunu samimiyetle söylemeliyim ki; AKP’nin on altı yıllık iktidarı boyunca; Sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerine ilk defa katılıyorum.
15.05.2018
301 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Evet, bu seçimler: “Kindar ve dindar!” bir nesil yetiştirmek amacıyla İmam Hatip Liselerine yönlendirilen, ancak bu okulların mezun ettiği 350 bin öğrenciden sadece 40 bininin üniversiteyi kazanabildiği ve bu okullarda “DEİZM” yani; “Allah tektir ve ‘O’ndan başka tapınılacak yoktur” düşüncesinin yaygınlaşması, İmam Hatip Liseli gençlerin AKP’yi sorgulayacakları bir seçim olacaktır.
Bu seçim: Ailelerinin bin bir güçlükle okutup, üniversiteden mezun olmalarını sağladığı ve ne yazık ki; çoğunun işsiz olduğu gençlerin AKP’yi sorguladıkları bir seçim olacaktır.
Bu seçim: Binlerce pırıl pırıl genç öğretmen adayının (bazıları intihar etmek zorunda kalmıştır) atamalarının neden yapılmadığını sorgulayacakları bir seçim olacaktır.
Bu seçim: Üniversitelerden haksız yere atılan gençlerin AKP’yi sorguladıkları bir seçim olacaktır.
Bu seçim: Cuhuriyet karşısına yeni değerler koymaya çalışan AKP’nin bu tavrını eleştiren ve de; Büyük Önderimiz Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyet değerlerinin ve devrimlerin devamını sağlamak için; tüm gençlerimizin direneceği bir seçim olacaktır.
Bu seçim: Gençlerimizin ülke sevdası inancıyla yeni bir kabuk değiştirme yolunda yapacakları çalışmalara sahne olacak bir seçimdir.
Evet, bizler hata yapmış olabiliriz.. Ancak; gençlerimiz bu hatalarımızı düzeltecek yetenek ve kabiliyete sahiptir ve buna inancım tamdır.
Yazımın sonunda sözleri rahmetli Cem Karaca’ya ait olan ve değerli sanatçı Edip Akbayram’dan dinlemeye alıştığımız “Yavrum, yavrum” şarkısının sözlerini bir özür dileğiyle, sevgili gençlerimize armağan etmek istiyorum.

"Biz görmedik sen görürsün yavrum 
Daha mutlu Türkiye'mi mutlaka 
Kulun kula kul olmadığı bir yarın 
Kuramadık kurarsınız mutlaka 

Biliminle, kitabınla, aklınla 
Ellerinle, dişinle, tırnağınla 
İnsan olmanın verdiği onurla yavrum 
Yüreğinle kur yarını güzel kur"