BU OKULU AÇMAK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Çorlu’da Şahinler Ortaokulu yan tarafına yapılan ve inşaatı tamamlanan 21 derslikli okulun açılmak için neyi ve kimi beklediği merak konusu.
07 10 2019
1156 kez okundu

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Emlak Konutlarında bulunan Şahinler Ortaokulu yan tarafına yapılan yeni okul binası bir türlü açılamadı. Çorlu’da eğitim ve öğretim yılının açılmasından önce yapımı tamamlanan 21 derslikli okul inşaatının tamamlanmasına rağmen hala neden açılmadığı, kimi beklediği ve neden beklendiği merak uyandırıyor.
EMLAK KONUTLARINDAKİ OKULLAR ŞİŞTİ
Emlak Konutları bölgesi olması nedeniyle okul sayısının azlığı ve diğer okullardaki artan sınıf mevcutları nedeniyle yaşanan yoğunluğa rağmen dört gözle açılması beklenen ancak bir türlü açılmayan Şahinler Ortaokulu yan tarafındaki 21 derslikli okulun hala neden açılmadığı hem velilerde hem de Milli Eğitim camiasından merak ediliyor. Kamuoyunda zaman zaman tepkilere de neden olan yeni okulun hala neden açılmadığıyla ilgili hiçbir yetkilinin açıklama yapmaması da akıllara pek çok soruyu getiriyor.
DİĞER OKULLARDA SINIFLAR 45 KİŞİ
Emlak Konutları bölgesinde bulunan bazı okulların sınıf mevcutlarının yaklaşık 45 kişiyi bulduğu öğrenilirken bu sınıflarda eğitim ve öğretim gören öğrencilerin velileri ise duruma tepki göstererek; “Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü hala okulu neden açmıyor, merak ediyoruz. Çocuklarımızın gittiği okulda sınıf mevcudu 45 kişi olmuş. Bunu neden görmek istemiyorlar. Bu okulda eğitim ve öğretimin başlaması için hala neyi bekliyorlar” diye konuştular. 


İÇ TEŞRİFATI DA TAMAMLANDI
21 derslik olarak yapılan ve bölgedeki diğer okulları bir hayli rahatlatacak olan yeni okulun iç teşrifatının da tamamlanmış olduğu öğrenildi. Açılması için herhangi bir engelin olmadığı öğrenilen Şahinler Ortaokulu yan tarafındaki yeni okulun aylardan bu yana açılamaması gündeme gelirken Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor. 
HER ŞEYİ TAMAMLANAN BİR OKULU NEDEN AÇMAZLAR?
Yeni okulun acilen açılmasını isteyen öğrenci velileri; “Her şeyi tamamlanmışken bir okulu neden açmazlar, anlayamıyoruz? Buraya okul ihtiyacı varmış ki yeni bir inşaat yapmışlar. İnşaat tamamlanmış, içi donatılmış ancak bir türlü açmıyorlar. Bu okulun açılmasıyla ilgili biz öğrenci velileri de pek çok şey duyduk. Bir okulu bir kişi için bekletmeye ne gerek var. Eğer bu duyduğumuz doğru ise yüzlerce öğrenciye yazık. Okulun açılmasını ötelemek ne akla ne mantığa sığar. Çocuklarımıza yazık, üst üste ders görüyorlar. Eğer vicdanları kabul ediyorsa okulu açmamaya ve hala beklemeye devam etsinler” şeklinde konuştular.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600