BU NE SORUMSUZLUK?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan Marmara Ereğlisi-Çorlu-Türkgücü Mahallesi beton yolu faciaya davetiye çıkarıyor.
05.09.2018
1897 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Marmara Ereğlisi ilçesine bağlı Yeniçiftlik Mahallesi ile Çorlu Türkgücü Mahallesi yolunda asfalt yolu sökerek yerine beton yol yaptı. Üç ay önce tamamlanan yolda kısa sürede bozulmalar meydana geldi. Yola dökülen malzemeden kaynaklandığı iddia edilen bozulmaları geçtiğimiz günlerde Gazetemiz DEVRİM, “ÜÇ AYLIK YOL DÖKÜLÜYOR” başlıklı haberi ile dile getirmişti. Yetkililerin harekete geçip bozuk olan kısımları beton dökerek onardığı yolda herhangi bir uyarı, ikaz lambası olmaması sürücüleri endişelendiriyor.

HESABINI KİM VERECEK?
Yaşanan bu durum sonrasında Gazetemiz DEVRİM’i arayarak şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, “Bu ne sorumsuzluktur? Daha yeni yapılan yolun bu halde olmasının sebebini anlayamadık. İhaleyi kazanan firma ya malzemeden çaldı ya da bu firmayı denetleyen yok. Bunlar yolu onardıklarını mı sanıyor? Yolun onarıldığını yapılan yamalardan öğreniyoruz. Gelişi güzel bariyerleri yola bırakıp gitmişler. Yol aydınlatması zaten yok. Yetkililer resmen faciaya davetiye çıkarıyor. Yolun bariyerlerle kapatıldığı alanda ikazlı uyarı lambası koymak kimsenin aklına gelmedi mi?” diyerek yetkilileri sert bir dille eleştirdi.
Tutku AKBAŞ