BU KAFELERİN AYRICALIĞI NE? KİM İZİN VERDİ?

Çorlu’da kafelerin binalar arasındaki boşluğu kapatarak doldurmasına ve kaldırımların üstüne kadar dükkanların uzatılmasına vatandaşlar sert tepki gösterdi.
02.02.2019
2676 kez okundu

Vatandaşların iddialarına göre Kazimiye Mahallesi Aşık Veysel Sokak üzerinde yer alan bir kafe, iki bina arasında bulunan boşluğu değerlendirerek dükkanını daha da genişletti. Binanın arkasının boş olması ve iki binanın da yangın merdivenlerinin olduğu bölgede böyle bir karara kimin imza attığını merak eden vatandaşlar, Gazetemiz DEVRİM’e ulaşarak ilgili makamların harekete geçmesini istedi. İlk olarak binalar arasındaki boşluğun ne amaçla izin verilerek doldurulduğunu soran vatandaşlar, “Bu iki bina arası daha önce boştu. İş yeri sahipleri kafalarına göre mi bina sahipleri ile bunu yaptı? Yoksa Belediyeden izin alıp mı yaptı? Eğer Belediyeden izin alıp yaptıysa daha da vahim. Arka tarafı boş olan iki binanın yangın merdivenleri bulunuyor. Allah göstermesin bir yangın meydana geldiğinde insanların kaçacak yeri yok.”diyerek tepki gösterdi.


ZENGİNLERE AYRICALIK MI YAPILIYOR
Bir diğer iddia ise Salı Pazarı girişinde bulunan bir kafe de kaldırım işgali gerçekleştirerek dükkanını ön tarafa doğru daha fazla genişletmesi. Vatandaşlar, “Bu kaldırımların üzerine herhangi bir esnaf çıksa belediye gelir anında ceza keserek iş yerlerini mühürler. Kaldırımda iki kişi yürümeyi bırakın, tek kişi bile yürürken zorlanıyoruz. Çorlu Belediyesi buna nasıl izin verdi? Ya da verdi mi? Yoksa zengin işletmecilere ayrıcalık mı sağlıyor?”dedi.


Ahmet Can AYDIN

Etiketler:
çorlu
kafe