BU DESTAN UNUTULMAYACAK

Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümü ile ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu.
12.07.2018
249 kez okundu

15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleşen darbe girişiminin 2. yıldönümü çerçevesinde Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, yazılı açıklamada bulundu. Kızıltoprak, “Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Milletimizin gözbebeği, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ/PDY mensubu asker kılıklı bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini, 2. yıldönümünde bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Milletimizin verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır. Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
ANMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Kızıltoprak, anma etkinlikleri çerçevesinde de bilgi vererek, “15 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Velimeşe Şehitliği ziyaret edilecek, 12.00’de Velimeşe ve tüm camilerde mevlit okutulacak, 18.30’da yürüyüş, 20.00’de de Yeşiltepe Mahallesi’nde anma etkinliği gerçekleştirilecektir” dedi.
Tutku AKBAŞ