BİSİKLET FESTİVALİNE KATILIM YOĞUN OLDU

Lüleburgaz Hedef Doğa sporları Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen 8’inci Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti festivaline katıldı.
11.09.2019
298 kez okundu

Çok güzel bir festivalin geride kaldığını belirten yetkililer her geçen gün ilginin artmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ettiler.
Bisiklet Festivaliyle ilgili açıklamada bulunan Hakan EŞME (Keşan DOÇEK Bşk.)şunları ifade etti: “Selamlar Arkadaşlar, 8. Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivaline katılarak bizleri onurlandıran, bu keyif, heyecan ve macera dolu zorlu parkurlarda pedal basıp, eğlencelerini, coşkularını, sevinçlerini, yorgunluklarını, bisiklet sevdalarını bizlerle paylaşan tüm katılımcılara "Büyük DOÇEK Ailesi" olarak yürek dolusu teşekkürler. İyi ki geldiniz; iyi ki bu güzellikleri ve bisiklet aşkını bizlerle paylaştınız.Birlikte pedal bastık, birlikte yorulduk; tozlu, topraklı, taşlı, kumlu, çakıllı parkurları birlikte aştık, birlikte doyurduk karnımızı ve birlikte eğlendik. Bizlerin yaz-kış demeden gerek keşif turlarımızda gerek bölgemizde pedalladığımız parkurları ve "DOÇEK Tarzı MTB"yi sizlere bir yudum da olsa tattırabildiysek ne mutlu.Günler öncesi başlayan koşturma, hazırlık ve özverili çalışmaları sevgi ve emekle yoğurup festivali sorunsuz kılmaya çalışan; ekip uyumu içinde hareket ederek, her bir aşamaya yüreğini koyan; yılmayan, yorulmayan, uzak, yakın demeden koşup gelen küçüğünden büyüğüne tüm DOÇEK ailesine ve özellikle el emeği imece ile sizlere içtenliklerini aktarmaya çalışan DOÇEK Kadınlarına yürekten teşekkürler.Her bir köşede varlıklarını hissedip güvenle yol almamızı sağlayan, her bir ayrıntıyı titizlikle değerlendiren Motosiklet Lojistik Ekibimiz Bülent TOPÇUOĞLU, Cem LÜTFÜOĞLU, Mustafa Kemal PİŞMİŞ, Serhat ZORLU ve Metin Hasan TEKTAŞ'a Büyük bir iş düşmediği ve festivali kazasız belasız atlattığımız için yaşadığımız mutluluğa rağmen her daim yanımızda olan sağlık görevlilerimiz Oylum KURT ve Nalan TÜNAY'a, Öğlen yemekleriyle hepimizin damağında nefis bir lezzet bırakan aşçı Talip YILDIZ ağabeyimize, Müziği ve nezaketiyle bizleri coşturan, geceye 9/8'lik bir enerji katan Yaşar İNCE kardeşimize, Zumba ve enerjisiyle bizlere coşku veren Özlem BAŞ hocamıza, Access Bars - Bilinç Yolculuğu; Kahkaha Yogası anlatımı gerçekleştiren Pervin CÜLCÜLOĞLU'na en içten teşekkürler. Bu organizasyonun başından sonuna şekil almasında ve sizlere yansıtılmasında göremediğiniz "Sessiz Kahramanlar" o kadar çok ki, biz buna "Büyük DOÇEK Ailesi" diyoruz. Ve inanıyoruz ki bu coşkuyu yüreğinde paylaşan herkes artık bu büyük ailenin bir parçası. DOÇEK 1 Eylül 2019 tarihinde 27 yaşına bastı ve bize gelen en büyük hediye de sizlerden yansıyan o sımsıcak enerji oldu.
Festivalimize katkılarını esirgemeyen Keşan Belediyesine, Belediye Başkanımız Mustafa HELVACIOĞLU'na, bizlerle birlikte açılış coşkusunda pedal çeviren Belediye Başkan Vekilimiz Nehir GERGİN'e Kaymakamımız Nuri ÖZDER nezdinde Keşan Kaymakamlığına; İlçe Emniyet Müdürlüğü ve yine bizlerle birlikte bu coşkuyu soluklayan Emniyet Müdürümüz sayın Mehmet TEKİN'e, J.Kd.Bnb. Ahmet Barış ULUCANLI nezdinde İlçe Jandarma
Komutanlığına, desteklerini her daim hissettiğimiz sayın İsmail ŞAPÇI nezdinde Keşan Ticaret ve Sanayi Odasına, sayın Necmi KAYMAZ nezdinde Keşan Ticaret Borsasına; Mercan Muhtarlığı ve muhtarımız Mesut ÖZKAN'a, Suluca Muhtarlığı ve muhtarımız Tuncay KAYA'ya, Mecidiye Muhtarlığı ve muhtarımız Ali BALABAN'a, teknik desteği ile bizleri yolda bırakmayan Sural Bisiklet personeli İslam GÖLGE ve sahibi Gürcan SURAL'a, formalarımızın kısa sürede elimize geçmesini sağlayan Gelişim Tekstil-FreySport firmasına, güçlü destekçimiz Atom Barkod ve Yazılım firmasına, hem destekleyip hem de bizlerle birlikte pedal ve gönül dostluğunu paylaşan Eren Örme firmasına, hediye ve katkılarıyla sevindiren Gearight firmasına, bizleri tesislerinde ağırlayan Altunhan Beach ve Mustafa ALTUNHAN'a, sıcak yaklaşım ve desteği için Umut Matbaasına, kişisel katkılarını esirgemeyen sayın Mustafa BAŞ'a, Egemen Çay Evi sahibi Rafet ve Mehmet GEÇDOĞAN'a bizlere vermiş oldukları destek ve güven için Keşan DOÇEK adına içtenlikle teşekkür ediyoruz.
Bu güven ve destek olduğu sürece, bölgemiz adına Keşan DOÇEK olarak en güzellerini yapabilmek için çabalarımızı devam ettireceğiz. Festivalimize katılan kulüp, dernek, topluluk ve oluşumlar: Avengers, Bisikletliler Derneği, BUSİKLET , Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP), ÇORLUBİS, Demir Pedal Çorlu, DENİZLİ AKTİF PEDAL, EBİDOST, EBİS, EGS&BİRLİK KULÜBÜ, Eşpedal, ANADAK, GHM Yelken, Bisiklet, Spor, İSBİDOS, KTÜDAKS, Kuşpedal, MABİD, Modabis Bisiklet Kulübü, PEDALŞÖRLER, Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Rampacılar, ROBİS, SAYSÜR, TEBİDOST, TEDADOSK, TEKİRDAĞ SAĞLIK PEDAL, Thrakas Ippeas, TÜBİT, ULUDAĞ BİSİKLET GRUBU, VELBİS, iyi ki varsınız her daim gönlümüzdesiniz. Faaliyetlerimiz yaz-kış demeden devam etmektedir, sadece festival zamanı değil her zaman gelebilirsiniz. DOÇEK Kapısı sonuna kadar açıktır. Bu telaş içinde bir kusur ettiysek, af ola. Büyük DOÇEK Ailesi adına” dedi.
Ahmet Can AYDIN