BİR ŞEY OLANA KADAR BİR ŞEY YAPIN!

2012 yılında boşaltılan eski Devlet Hastanesi arsası hala boş şekilde değerlendirilmeyi bekliyor. Otopark sıkıntısının yaşandığı Çorlu’da arsanın otopark olarak kullanılmaması ise tepkilere neden oluyor.
07 12 2019
965 kez okundu

2012 yılında boşaltılmasının ardından yeni yerine taşınan Çorlu Devlet Hastanesi’nin boşaltılan binalarının 2015 yılında yıkımına başlanması sonrasında 2018 yılına kadar yıkımı tamamlanması sonrasında boş bir alan olarak duran ancak hiçbir şekilde değerlendirilmeyen şehrin merkezindeki arsa vatandaşların tepkisine neden oluyor. 


ATIL HALDE DURUYOR
Çorlu Devlet Hastanesi’nin yeni yerine taşınmasıyla birlikte şehrin merkezi noktasındaki arsanın yıllardan bu yana boş bir şekilde durması ve ne olacağı hala belli olmaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Millet bahçesi olup olmayacağı bile hala tartışma konusu olmaya devam ederken şehrin merkezindeki noktanın atıl halde durmasına tepki gösteren vatandaşlar; “Bu arsanın bu şekilde durması herkesi üzüyor. Ne olacaksa biran önce yapmaya başlasınlar. Kısır çekişmeler yüzünden Çorlu’ya bir şey yapılmıyor. Atıl halde duran bu arsa hiçbir yetkiliyi de rahatsız etmiyor mu?” diye konuştular. 


FESTİVALLERİ BURADA YAPMAK YERİNE AVM’LERDE YAPTILAR
Çorlu’nun merkezinde bu kadar büyük bir alan boş halde dururken Çorlufest, Botanikfest gibi organizasyonları şehrin diğer yakasında AVM’lerin önünde yapmayı tercih eden Çorlu Belediyesi’nin burayı neden ve niçin değerlendirmediği de merak uyandırıyor. Şehrin merkezinde, herkesin ulaşabileceği bir mesafede olan boş alanın bu tür etkinlikler ve festivaller için kullanılmaması akıllara da pek çok soruyor getiriyor. Atıl halde durmasını ve festivallerin neden burada yapılmadığını eleştiren pek çok kişiye rağmen Çorlu Belediyesi’nin sessiz kalması ve herhangi bir cevabının olmaması dikkat çekiyor. 


MİLLET BAHÇESİ OLACAKTI!
Yıllardan bu yana boş durumdaki arsaya herhangi bir şey yapılmaması ve Çorlu’ya sürekli olarak Millet bahçesi müjdesinin verilmesi de artık tepkilere neden oluyor. Şimdiye kadar Millet bahçesi ile ilgili herhangi bir projenin kamuoyu ile paylaşılmaması ve şuana kadar bir çalışmanın başlatılmaması Çorlu’da yaşayan pek çok kişinin tepkisine neden olurken arsanın boş halde durmasına da bir anlam verilemiyor. Siyasi parti temsilcilerinin ya da milletvekillerinin Çorlu’ya yapılacak Millet Bahçesi ile ilgili suskunluklarını koruması dikkat çekiyor. 


BOŞ DURACAĞINA OTOPARK YAPIN
Yıllardan bu yana kısım kısım yıkılan, ne olacağına bir türlü karar verilemeyen ve Millet bahçesi olup olmayacağı da belli olmayan eski Çorlu Devlet Hastanesi’nin olduğu alana bir şeyler yapılana kadar otopark olarak değerlendirilmesi isteniyor. Şehrin merkezinde boş bir halde duran ve inşaat molozlarının temizlendiği taktirde otopark olarak kullanılması için herhangi bir sakıncası olmayan alanın neden ve niçin bu şekilde değerlendirilmediği ise merak uyandırıyor. 


ŞEHRİN SORUNLARIYLA DERTLENEN YÖNETİCİLER İSTİYORUZ
Boş bir şekilde durmasına ve çamur deryasına dönmesine tepki gösteren vatandaşlar; “Biz artık burayla ilgili bir şeyler yapılacağına inanmıyoruz. Çorlu’nun merkezinde böyle büyük ve güzel bir arsa var ama her ne hikmetse inşaat molozları ve toprak tepecikleri var. Bu kadar vizyonsuz bir belediyemiz var. Şehrin ortasında, buradaki inşaat molozlarını gördüklerinde utanıp utanmadıklarını çok merak ediyoruz. Çamur deryasına dönmüş, insanlar buradan Bulvar yoluna geçmeye çalışıyorlar” diye konuştular. 


BELEDİYE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN
Eski hastane bahçesinin atıl halde durmasını ve son meclis kararlarını eleştiren vatandaşlar; “Bu rezaleti ve rezilliği hiçbir belediye yetkilisi görmüyor mu? Belediye meclisinde toplanıp ‘vatandaştan bundan sonra yol ve kaldırım için ücret talep edeceğiz’ demekle olmuyor. Gelip buraya çare bulsunlar, burayı düzlesinler ve otopark yapsınlar. Buraya bir şeyler yapılana kadar Çorlu Belediyesi ya da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi elini taşın altına koysun. Vatandaşa külfet getirip, belediyeye başka yollardan gelir arayacaklarına burayı otopark olarak değerlendirsinler. Araçlar kaldırımlara park ederken Çorlu’nun hem otoparka ihtiyacı varken buranın boş bir şekilde durması çok anlamsız” şeklinde konuştular.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600