BİR KİŞİ İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN ADALET

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin bir açıklama yaptı.

Güvenpark’tan başlayan ve 25 gün sürmesi beklenen “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin açıklama yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Bu yürüyüş yalnızca haksız ve hukuksuz olarak mahkum edilen milletvekilimiz Enis Berberoğlu için değildir. Biz yalnızca bir kişi için adalet istemiyoruz. Her bir vatandaş için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde zorbalık ve eşkiyalık hüküm sürer, bizim itirazımız bunadır.” dedi. Gandhi’nin 1930’da yaptığı “Büyük Tuz Yürüyüşü”nün Hindistan’ın bağımsızlığı ile sonuçlandığını hatırlatan Yüceer, “Adalet için başlattığımız bu yürüyüş de Türkiye’nin özgürleşmesiyle sonuçlanacaktır. Yürüyüşümüzün varış noktası yalnızca Enis Berberoğlunun hapsedildiği Maltepe Cezaevi değildir. Varış noktamız hepimiz için özgürlüğün başladığı yer olacaktır.” dedi.
YÜRÜYÜŞÜMÜZ HALKIN ADALET ÖZLEMİNİN YÜRÜYÜŞÜDÜR
Üç günlük askeri bir yıla yakındır darbeci diye hapiste tutan, yıllarca FETÖ ile mücadele etmiş gazetecileri FETÖ’cü diye yargılayan, Saray’ın sözlerini emir telakki eden yandaş bir yargı yaratıldığına vurgu yapan Yüceer, “Böyle bir yargı adaletin aracısı olamaz. Böyle bir adalet sistemine karşı çıkmanın meşruiyeti de tartışılmaz. Biz herkes için ekmek kadar su kadar değerli adalet için yürüyoruz. Bu yalnızca CHP’nin yürüyüşü değildir. Halkın adalet özleminin yürüyüşüdür. Biz halk adına yürüyoruz. Sonuna kadar da devam edeceğiz” dedi.
BAHÇELİ ERDOĞAN’IN KADROLU SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞ
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin olarak yaptığı ‘’CHP adalet diyerek anarşiye göz kırpmakta’’ açıklamasına da değinen Yüceer, “Sayın Bahçeli başka bir dünyada yaşıyor sanırım. Adalet istemek ne zamandan beri anarşi oluyor. Yürüyüşümüzü kaos çıkarmaya yönelik kurgu, proje gibi sıfatlarla tanımlamak ancak mantık ve akıl sınırlarını zorlamakla mümkündür. Anlaşıldığı kadarıyla Saray’ın kadrolu sözcüsü değişmiş, Sayın Bahçeli Erdoğan’ın yerine beyanat veriyor.” dedi. 
Onur ŞEKER

 

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster