BİR KİŞİ İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN ADALET

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin bir açıklama yaptı.
16.06.2017
1002 kez okundu

Güvenpark’tan başlayan ve 25 gün sürmesi beklenen “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin açıklama yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Bu yürüyüş yalnızca haksız ve hukuksuz olarak mahkum edilen milletvekilimiz Enis Berberoğlu için değildir. Biz yalnızca bir kişi için adalet istemiyoruz. Her bir vatandaş için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde zorbalık ve eşkiyalık hüküm sürer, bizim itirazımız bunadır.” dedi. Gandhi’nin 1930’da yaptığı “Büyük Tuz Yürüyüşü”nün Hindistan’ın bağımsızlığı ile sonuçlandığını hatırlatan Yüceer, “Adalet için başlattığımız bu yürüyüş de Türkiye’nin özgürleşmesiyle sonuçlanacaktır. Yürüyüşümüzün varış noktası yalnızca Enis Berberoğlunun hapsedildiği Maltepe Cezaevi değildir. Varış noktamız hepimiz için özgürlüğün başladığı yer olacaktır.” dedi.
YÜRÜYÜŞÜMÜZ HALKIN ADALET ÖZLEMİNİN YÜRÜYÜŞÜDÜR
Üç günlük askeri bir yıla yakındır darbeci diye hapiste tutan, yıllarca FETÖ ile mücadele etmiş gazetecileri FETÖ’cü diye yargılayan, Saray’ın sözlerini emir telakki eden yandaş bir yargı yaratıldığına vurgu yapan Yüceer, “Böyle bir yargı adaletin aracısı olamaz. Böyle bir adalet sistemine karşı çıkmanın meşruiyeti de tartışılmaz. Biz herkes için ekmek kadar su kadar değerli adalet için yürüyoruz. Bu yalnızca CHP’nin yürüyüşü değildir. Halkın adalet özleminin yürüyüşüdür. Biz halk adına yürüyoruz. Sonuna kadar da devam edeceğiz” dedi.
BAHÇELİ ERDOĞAN’IN KADROLU SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞ
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin olarak yaptığı ‘’CHP adalet diyerek anarşiye göz kırpmakta’’ açıklamasına da değinen Yüceer, “Sayın Bahçeli başka bir dünyada yaşıyor sanırım. Adalet istemek ne zamandan beri anarşi oluyor. Yürüyüşümüzü kaos çıkarmaya yönelik kurgu, proje gibi sıfatlarla tanımlamak ancak mantık ve akıl sınırlarını zorlamakla mümkündür. Anlaşıldığı kadarıyla Saray’ın kadrolu sözcüsü değişmiş, Sayın Bahçeli Erdoğan’ın yerine beyanat veriyor.” dedi. 
Onur ŞEKER