Bir Ergene hizmet masalı

Bir varmış bir yokmuş… Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Ergene ilçesinde bir dünya vaadle hizmete talip olmuş bir belediye başkanı varmış.
25.12.2014
9865 kez okundu

İktidar olduğu yaklaşık dokuz aylık süre içerisinde ortalıkta boy gösterip medyaya pozlar vermekten başka hiç bir icraatını göremediğimiz bir belediye başkanından bahsediyorum sayın okurlarım. Ulaşımda ciddi sıkıntılar yaratan basit bir köprü tamirini, içine düştüğünde kaybolacak kadar büyük çukurları adeta Mars’ın yüzeyine dönmüş ara sokakları göremeyecek kadar vurdumduymaz bir belediye başkanından bahsediyorum.
***
Ortada fol ve yumurtanın olmadığı bir süreçte sırf muhalefet olsun diye termik santral asparagasıyla AK Parti aleyhinde kamuoyu oluşturmaya çalışan bir belediye başkanından bahsediyorum sayın okuyucularım. Yerelde üzerine düşen görev bilincini yitirmiş, genel siyaset yapma gayretinde olan kişiden bahsediyorum değerli okuyucularım. Dokuz ayda anne karnında doğuma ulaşan bir embriyonun hayata merhaba dediği süre zarfında bile hizmet verme anlayışında bir çivinin bile çakılamadığı Ergene’nin bu belediyecilik anlayışı ile daha çok cebelleşeceği su götürmez bir gerçek.
***
Gökten taş yağsa mevcut AK Parti hükümetindenmiş gibi kamuoyu yaratmaya çalışan CHP zihniyeti, Büyükşehir Belediyesi’nin su paralarıyla ilgili aldığı Meclis kararını bile mevcut hükümet yapmış gibi halka anlatması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Hülya Avşar polemiğiyle eş değerdedir...
***
Ergene halkına seçimde verdiği vaadlerin bir tekini dahi yerine getiremeyen Ergene Belediye Başkanı’na ithafen:

Rasim abi Rasim abi
Ani sendin bu belediyenin sahibi
Seçmenine verdiğin sözler, vaatler nerede hani?
İzmet olamadan buhar olup gittiler mi?
Madem senin için hayaldi o sözler
Bundan böyle halkının yüzüne nasıl bakacak o gözler?
Allah’ın sopası yok bunu böyle bilesin
Şimal yıldızı bile sansan kendini
Karanlığın içinde kaybolup gideceksin
Ani derler ya yalancının mumu yatsıya kadar
Nafile senin halin diyeceklerim şimdilik bu kadar.
***
Özellikle tipik Trakyalı özelliğimden dolayı “H” harflerini bilerek ve kasıtlı olarak yok varsaydım. Anlayana sivri sinek saz; anlamayana davul zurna az.