BİR AYDIR KANALİZASYON KOKUSU ÇEKİYORDUK!

Çorlu’da vatandaşlar, kanalizasyon giderinin tamir ve bakımının yapılmaması sebebi ile yaklaşık bir aydır kötü kokulara maruz kaldıklarını söyledi.
05 10 2019
486 kez okundu

Şeyhsinan Mahallesi Şehit Seyhan Yılmaz Sokak üzerinde yaşayan esnaf ve vatandaşlar, kanalizasyon giderinin tamir ve bakımının yapılmaması sebebi ile yaklaşık bir aydır kötü kokulara maruz kaldıklarını söyledi. Gazetemiz DEVRİM’i arayarak yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren vatandaşlar, “Bir aydır TESKİ’yi arayıp kanalizasyonun etrafa kötü kokular yaydığını belirttik. Ne yazık ki buna karşılık bakım ve onarım yerine tankerle kanalizasyon giderini boşaltıyorlardı. Kalıcı çözüm olarak burada bir çalışma yapılması için defalarca uyarıda bulunduk” dedi.
YEMEK YİYEMİYOR, CAMLARIMIZI AÇAMIYORDUK
Sokak üzerinde bulunan esnaflar ise “Dükkanlarımızın kapılarını ve camlarını açamıyor, evlerimizde yemek yiyemiyorduk. Esnaf olarak işlerimiz neredeyse durma noktasına geldi. Kimse iş yerimize gelmek istemiyor, kaçıyordu” diye konuştu.
NİHAYET KALICI ÇÖZÜM BULDULAR
Yaşanan durum sonrasında yetkililer harekete geçerek vatandaşın kalıcı çözüm isteği olan bakım ve onarım için çalışmalara başladı. Şimdi de bölgede yaşayan esnaf ve vatandaşlar, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını ve kötü kokuların ortadan kalkmasını bekliyor.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600