BİNLERCE ÇORLULU ŞEHİDİNİ UĞURLADI

İstanbul’da geçirdiği trafik kazasında şehit olan Jandarma Astsubay İsa Boztoprak, ailesinin isteği ile Çorlu’da düzenlenen törenin ardından binlerce vatandaşın katılımı ile toprağa verildi.
07.07.2018
696 kez okundu

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görevliyken İstanbul Adli Tıp Kurumuna bir vatandaş için adli yeterlilik raporu almak üzere geldiği esnada içinde bulunduğu ticari taksinin bir kamyon çarpması sonucu geçirdiği trafik kazasında şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş İsa Boztoprak ailesinin isteği ile Çorlu’da defnedildi.
Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş İsa Boztoprak'ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Çorlu Belediyesi önünde bulunan Süleymaniye Camii’ne getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi askerlerin omuzlarında top aracına konularak Çorlu Şehitliği’ne getirildi ve gözyaşları arasında toprağa verildi. Binlerce Çorlulu vatandaşın da katılım sağladığı törende anne Boztoprak, Kürtçe ağıtlar yaktı. Anne Bedriye Boztoprak'ın tabuta sarılarak, “Kalk İsam, ben geldim anam” diyerek feryat etmesi törene katılanları gözyaşına boğdu. Güçlükle ayakta duran baba Boztoprak ve şehidin kardeşleri de yakınları ve törene katılan askeri erkan tarafından sakinleştirildi.

TÖREN YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
Yüz, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, askeri erkan, şehit ailesi yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Tutku AKBAŞ

Firma Rehberi