‘BİMARHANE NİSAN 1919 İSTANBUL’ MALKARA’DA SAHNE ALDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Bimarhane Nisan 1919 İstanbul” isimli tiyatro oyununu Malkaralı tiyatro severlerle buluşturdu.
11.01.2018
264 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nınkültür ve sanat faaliyetleri kapsamında düzenlediği tiyatro oyunu Malkara Kültür Sarayı’nda sahnelendi. Düşevi oyuncuları tarafından ücretsiz olarak Malkaralılar için sahnelenen oyun ilgi ile izlendi.
Murat Can Kibiroğlu'nun yazdığı, Tiyatro Oyuncusu Cem Kaynarca'nın uyarlayıp yönettiği oyunda, Olgun Aydın,  Vedat Kurtuluş Depe, Ferda Kaynar, Eray Özdal ve Mübeccel Yalçın rol aldı. Nisan 1919 yılında İstanbul'un işgali sırasında Üsküdar ToptaşıBimarhanesi'nde (Tımarhanesinde)  Ermeni, Türk, Balkan ve Rum uyruklu dört akıl hastasının başlarından geçen trajikomik hikayeyi anlatan "Bimarhane Nisan 1919 İstanbul" isimli tiyatro oyununun ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behçet Atlı ve Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütüktiyatro sanatçılarına sergiledikleri güzel oyun için teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Beycan KORKMAZ