BİLAL TEMURTAŞ’TAN ŞOK AÇIKLAMA

Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş, istifa ettiğini duyurdu.
03 12 2019
654 kez okundu

Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş Malkara Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında istifa edeceğini açıklayan Başkan Bilal Temurtaş şunları ifade etti:

BAYRAĞI GENÇLERE DEVRETMEK İSTİYORUM

“Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı olarak görevimden istifa edeceğimi açıklamak istiyorum.  Ben artık yoruldum ve genç arkadaşlara bu bayrağı devretmek istiyorum. Muhtarlarımıza verimli olamadığımı düşünüyorum.  Bunun içinde böyle bir karar aldım.

GÖREVİMİ EKSİKSİZ YAPTIM

Paylaşmasını her zaman bilmek lazım. Sizlerin affına sığınarak söylemek istiyorum ki; görevimi layığıyla, hatasız ve kazasız belasız yaptığımı düşünüyorum. Sizlerin de desteğiyle bugünlere kadar geldik. Ben ve mevcut Yönetim Kurulumuz yeni seçilecek olan Başkanın ve Yönetim Kurulunun her zaman yanında olacağız. Onların destekçisi olacağız. Birlikten güç doğar. Bizler muhtarlar olarak birbirimize her zaman destek olmalıyız. Daha güçlü olalım ki sesimizi her zaman her yerde güçlü bir şekilde duyuralım.”

Mevcut Yönetim Kurulu ve Malkaralı Muhtarlar; Başkan Bilal Temurtaş’ın istifa açıklamasının ardından düşüncelerini şu cümlelerle ifade ettiler: “Başkanımızın kararına saygı duyuyoruz. Bugüne kadar Bilal Başkan bizleri en iyi şekilde temsil etti ve elinden geleni yaptı. Yeni seçilecek olan muhtarlarımızı da sonuna kadar destekleyeceğiz. Malkaralı muhtarlar olarak her zaman birlik olacağız.”

VATANDAŞ BİZDEN HİZMET BEKLİYOR

İstifasını açıklayan Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş sözlerini şöyle tamamladı: “Ben ve yönetimim her zaman derneğimizin çıkarını düşündük. Herkesin farklı bir siyasi görüşü olabilir. Herkes belli bir siyasi ideolojiyi benimseye bilir. Fakat hizmet ederken, karar alırken hiçbir zaman sabit bir siyasi ideoloji ile hareket etmeyelim. Siyasi olarak açıklamalar yapmayalım. Toplumumuz bizden hizmet bekliyor.”

Malkara Muhtarlar Derneği; Olağandışı Genel Kongre Toplantısı’nda yeniden bir araya gelecek. Malkaralı Muhtarlar Genel Kongrede yeni başkanlarını ve yeni yönetim kurulunu seçecek. Genel kongre tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacak.

Hüseyin TAYYAR 

Whatsapp
google_160x600