BEYAZ LİSTE YARIŞTAN ÇEKİLDİ

CHP Çorlu İlçe Başkanlığı delege seçimlerinin yaşandığı Muhittin Mahallesi sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylıktan çekildiğini üyelere attığı mesajla duyurun Beyaz Liste Adayı Yıldıray Arıcı, “Örgütümüz iradesini ortaya koymuştur.”dedi.
30 11 2019
445 kez okundu

23-30 Kasım tarihleri arasında yapılan CHP Çorlu İlçe Başkanlığı Delege Seçimleri Muhittin Mahallesi sonuçları açıklandığı günün Beyaz Liste adayı Yıldıra Arıcı, parti üyelerine attığı mesaj ile yarıştan çekildiğini açıkladı. Arıcı, mesajında “Delege seçimlerinin 4. gününde de örgütümüz iradesini ortaya koymuştur. Artık yarışmak, aynı çatı altında siyaset yapan insanları bir gün daha karşı karşıya getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Örgütümüzün iradesine saygı duyduğumuzun göstergesi olarak beyaz listeyi yarın delege seçimlerine sunmuyoruz. Kongre sürecimizin hayırlı olmasını diliyorum, örgütümüze teşekkür ediyorum.” dedi.


SADECE 1 DELEGE KAZANABİLDİ
Son güne kadar tüm mahallelere liste çıkaran Beyaz Liste adayı Yıldıray Arıcı, gerçekleşen seçimlerde sadece Maksutlu Mahallesi’ni kazanarak 1 delegeye sahip olmuştu.
KONGRE 14 ARALIK-27 ŞUBAT ARASINDA
Delege sayısına göre yarışı önde götüren Kırmızı Liste adayı Özgür Ertaş, Gazetemiz DEVRİM’e daha önce yaptığı açıklamada ilçe kongresinin 14 Aralık-27 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600