BESİCİLERE KABA YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Tarım ve hayvancılığa yaptığı desteklerle kırsal kalkınmanın önünü açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmet döneminde de hayvan yetiştiricilerini kaliteli kaba yem temini konusunda desteklemeye devam ediyor.
05 08 2019
248 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kaliteli kaba yem hizmetinden yararlanmak isteyen besicilerin, hizmet birimlerine daha kolay erişmesi ve bilgi edinebilmeleri amacıyla Tarımsal Hizmetler Dairesi’nin organizasyonu ve ilçe belediyelerinin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Tarım Komisyonu Başkanı Erhan Baştak ile Tarımsal Hizmetler Dairesi personeli ve ilçe belediyelerinin personeli katıldı.
HAYVANCILIĞA BÜYÜK DESTEK
Tarımsal Hizmetler Dairesi’nin faaliyetleri arasında bulunan ‘Hayvancılığı Geliştirme Projesi’ kapsamında; kaliteli kaba yem açığının azaltılması amacıyla baklagil yem bitkilerinin ekiliş alanlarının genişletilmesi için 2014-2019 yılları arasında bin 880 besiciye 183 bin 761 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtıldı.
Birim kalkınma kooperatifleri ve süt üretici birlikleri aracılığıyla Tekirdağ ili genelinde faaliyet gösteren besicilere dağıtılması planlanan yem bitkisi tohumlarıyla ilgili hizmetler devam ediyor. Söz konusu hizmetten yararlanmak isteyen besiciler üye oldukları süt üretici birliklerine, kalkınma kooperatiflerine veya ilçe belediyelerine başvurabilirler.


Defne Tuğçe AYAZ

Whatsapp
google_160x600