BEREN BEBEK ÇOCUK AKADEMİSİ’NDE EĞİTİM DEVAM EDİYOR

Ergene Belediyesi’nin yapmış olduğu en büyük hizmetlerinden biri olan Beren Bebek Çocuk Akademisi yaz tatilinde ara vermeden çocuklara eğitim vermeye devam ediyor.
03.07.2019
280 kez okundu

Geçtiğimiz 8 Temmuz 2018 günü Uzunköprü-Halkalı seferini yaptığı sırada Çorlu'nun Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrilen trende hayatını kaybeden 25 kişiden en küçüğü olan ve henüz 6 aylıkken annesi ile birlikte hayatını kaybeden Beren bebeğin anısını yaşatmak üzere Ergene Belediyesi tarafından hizmete açılan Beren Bebek Çocuk Akademisi yaz tatili olmasına rağmen kapılarını kapatmayarak eğitimine kaldığı yerden devam ediyor.

Yeşiltepe Mahallesi Şehit İdris Özgür Caddesi'nde bulunan binasında Ergene’deki ailelerin çocuklarına hizmet veren Beren Bebek Çocuk Akademisi’nde sabah 07.00 ile akşam 17.30 saatleri arasında öğretmenler çocuklarla birlikte çeşitli eğitici aktivitelerde bulunurken, sabah, öğlen ve ikindi saatlerinde yine öğretmenler çocukların beslenmesi ile de yakından ilgileniyor.

DİNLENMEMEK ÜZERE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Sömestr tatilinde de Ergene’de çalışan annelerimizin gönül rahatlığıyla çocuklarını Beren Bebek Çocuk Akademisi’ne bırakabildiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de söz verdiğimiz gibi dinlenmemek üzere çalışmaya, hizmet vermeye devam ediyoruz, yaz tatilinde olmamıza rağmen Ergene’mizde bulunan Beren Bebek Çocuk Akademimiz eğitimine ara vermedi. Her şey geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için. Beren Bebek Çocuk Akademimizde 25-65 aylık farklı yaş grupları bulunurken, öğretmenlerimiz çocuklarımıza İngilizce, sosyal aktiviteler, yaratıcı dans - yaratıcı drama, doğa eğitimi, sanat çalışmaları, müzik eğitimi ve beden perküsyonu ve kodlama eğitimleri veriyor” dedi.

HİZMET KERVANI KATLANARAK DEVAM EDECEK

Başkan Yüksel ilerleyen dönemlerde bu projeden diğer mahallelere de yapılacağını belirterek, “Hizmet kervanı Ergenede katlanarak devam edecek” dedi.

Defne Tuğçe AYAZ

 

Etiketler:
Ergene