BEREN BEBEĞİN ADI ÇOCUK AKADEMİSİNDE YAŞAYACAK

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen ve 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasında ölenlerden 6 aylık Beren Kurtulmuş bebeğin adı Ergene Belediyesi tarafından yapılan ‘Beren Bebek Çocuk Akademisi’nde yaşayacak.
11.02.2019
477 kez okundu

Ergene Belediyesi ilçeye bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde yapımına 1 yıl önce başladığı, 100 çocuk kapasiteli, içinde eğitim salonları, uyku odası ve oyun odalarının bulunduğu gündüz bakımevinin açılışını gerçekleştirdi. Belediye Meclisi, gündüz bakım evine Çorlu ilçesi yakınlarında, 8 Temmuz 2018 günü meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden 25 kişiden en küçüğü olan 6 aylık Beren Kurtulmuş adını verdi. Yapılan açılışa Ergene Belediye Başkan Vekili Merdin Cantaş, Beren bebeğin babası Melih Kurtulmuş ile ailenin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Merdin Cantaş, “Tren kazasında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Allah bir daha göstermesin. Beren bebeğimizin ailesine ve diğer ailelere sabırlar diliyorum. Belediye olarak bölgemize böyle güzel bir hizmeti kazandırdığımız için çok mutluyuz. Adını da Beren bebeğimizin adını verdik. Bakımevimiz 1 müdür, 4 öğretmen ve 100 çocuk kapasiteli bir eğitim yeri. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


ÇOK MUTLU OLDUM
Kazada eşi Derya, 6 aylık kızı Beren Kurtulmuş ile birlikte baldızını ve bir de eşinin yeğenini kaybeden Melih Kurtulmuş, çok duygulandığını ve mutlu olduğunu söyledi. Kurtulmuş, “8 Temmuz 2018 tarihinde yaşanan tren kazasında kaybettiğimiz canlarımızdan birisi de benim kızım Beren’di. Ergene Belediyesi’nin böyle güzel bir kreş gündüz bakım evi yaparak kızımın adını vermesi beni çok mutlu etti, onurlandırdı. Ergene Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e çok teşekkür ediyorum.Biz bir yandan adalet sürecinin başlamasını beklerken, adalet arayışını sürdürürken, böyle güzel haberlerin olması da bizi mutlu ediyor. Bir an önce mahkeme sürecine ait iddianame de hazırlanıp yargı süreci de başlar ve sorumlular da cezalarını çekerse, içimiz huzura kavuşacak” diye konuştu.


Tutku AKBAŞ