BELEDİYEDEN SAĞLIK OCAKLARINA MASKE DESTEĞİ

Malkara Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında ürettiği maskeleri Sağlık Ocaklarında dağıtmaya başladı.
08 04 2020
309 kez okundu

Salgından dolayı maske bulmakta zorlanan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkara Belediyesi olarak maske ihtiyacını karşılamak için maske üretimine devam ediyoruz. Üretimine devam edilen maskelerin bir kısmını daha önce dağıtmaya başlamıştık. Öncelik olarak halk sağlığının salgına karşı korunması için ilçemizde kamu hizmeti veren ve kalabalık olan pazar alanlarında maske dağıttık. Bugünde ilçemizde hizmet veren mevcut Sağlık Ocaklarına gelen hemşehrilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve sağlıklarını korumak adına ürettiğimiz maskeleri Sağlık Ocaklarına teslim ettik. Maskelerimizi ürettikçe dağıtmaya devam ederek Malkara’mızda hiç kimseyi maskesiz bırakmayacağız.
‘ZORLU SÜRECİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ’
Hemşehrilerimizin bu salgından en az şekilde etkilenmeleri için gerekli tüm adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz. Tüm Malkaralı hemşehrilerimizin başta kendi sağlıkları olmak üzere, ailesinin, yakınlarının, sevdiklerinin de sağlığını düşünerek hareket etmelerini rica ediyorum. Bu doğrultuda bütün hemşehrilerimizin en başta evlerinden çıkmamalarını, eğer çıkmak zorundalarsa mutlaka maske kullanmalarını önemle hatırlatıyorum. Koronavirüs salgınına karşı mücadele ettiğimiz bu günlerde el ele vererek bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi. Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600