BELEDİYE VATANDAŞLARIN ZOR GÜNLERİNDE YANINDA

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşların yaşamına dokunan projeler üretmeye devam eden Çorlu Belediyesi, dertlere derman olacak bir projeyi daha hayata geçirdi. Kemalettin Mahallesi’nde inşa edilen Taziye Evi, vatandaşların hizmetine sunuldu.
14 01 2020
216 kez okundu

Vatandaşların mutlu günlerinde olduğu kadar acı günlerinde de yanlarında olmaya özen gösteren Çorlu Belediyesi, hayata dokunan yepyeni bir projeyi daha hizmete sundu. Kemalettin Mahallesi Tuğlalı Çeşme Altı 4. Sokak’ta inşa edilen Taziye Evi ile vatandaşlar, acı günlerinde taziye kabullerini daha rahat yapacakları bir ortama kavuşmuş oldu.
Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından inşa edilen, 200 metrekare kapalı alana sahip Taziye Evi’nin içerisinde misafirlerin ağırlanacağı geniş bir salon, bir mutfak, mescit ve tuvalet bulunuyor. Taziye Evi alanında ayrıca vatandaşların abdest alması için özel alan, şadırvan ve otopark alanı da bulunuyor.
‘İYİ GÜNDE DE, KÖTÜ GÜNDE DE BİRLİKTEYİZ’
Çorlu Belediyesi olarak vatandaşların iyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de yanlarında olmaya özen gösterdiklerini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Taziye Evi’miz ile, mutlu günlerinde olduğu gibi acı günlerinde de yanlarında olduğumuz vatandaşlarımızın taziye kabullerini daha rahat yapabilecekleri bir ortama kavuşturmuş olduk. Vatandaşlarımızın acılarını yaşadıkları sırada ihtiyaç duydukları şeyleri arama telaşından kurtarmak, cemiyetlerini temiz, modern bir yerde gerçekleştirmelerini sağlamak için Taziye Evi’mizi inşa ettik ve hizmete sunduk” dedi.


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600