BELEDİYE NEYİ BEKLİYOR?

Çorlu eski Balık Pazarı’nda bulunan eski muhtarlık binasının yıkılmasının ardından boş kalan alanda Çorlu Belediyesi’nin ne yapacağı merakla bekleniyor.
07.09.2019
1088 kez okundu

Eski Balık Pazarı’nın ardından, halk ekmek üretim merkezi olan, daha sonra da Çorlu’da bulunan tüm muhtarların ve odaların kullandığı binanın tamamen yıkılması ile boş kalan meydan, otopark haline döndü. Çorlu Belediyesi Meclis Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda binanın ve bölgedeki eski dükkânların da yıkılmasıyla beraber büyük bir boş alan oluşan bölgeye ne yapılacağı merakla bekleniyor. Şimdilik herhangi bir ücretin alınmadığı ve ücretsiz olarak yüzlerce araca otopark hizmeti veren alanın nasıl işletileceği ve ne yapılacağı ile ilgili herhangi bir proje çalışması da bulunmuyor.
ÜCRETLİ OTOPARK OLMASI BEKLENİYOR
Boşalan alana araçlarını bırakan banka çalışanları, esnaf ve işletmeciler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi’nin bölgede ücretli otopark çalışması yapılmasını bekliyor. Öte yandan boş kalan ve herhangi bir otopark ücretinin alınmadığı bölgede vatandaşlar, alana ücretli otopark kurularak elde edilecek gelirin ilçede bulunan tüm spor kulüplerinin faydalanabileceği havuz sistemine aktarılıp destek sağlanabileceğini düşünüyor.
BELEDİYE SESSİZ KALIYOR
Öte yandan vatandaşlar, uzun yıllar geçmesinin ardından bölgede hiçbir çalışmada bulunmayan Tekirdağ Büyükşehir ve Çorlu Belediyesinin neden sessiz kaldığını merak ediyor.


Onur ŞEKER