BELEDİYE, KÜLTÜR VE SANATA EŞİT DESTEK VERMİYOR

Çorlu Musiki Dostları Türk Müziği Topluluğu Başkanı Köksal Pulurluoğlu, Çorlu Belediyesi’nin kendilerine eşit destek vermediğini ve verdikleri sözleri tutmadıklarını belirtti.
18.06.2019
326 kez okundu

Çorlu’da başarılı konserlere imza atan Musiki Dostları Türk Müziği Topluluğu, Çorlu Belediyesi tarafından mağdur edildi. Topluluk Başkanı Köksal Pulurluoğlu, gazetemiz Devrim Muhabiri Tutku Akbaş ile bir araya gelerek yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi. Pulurluoğlu, “Biz yaklaşık Ekim ayından beri Atatürk Kent Enstitüsü’nde çalışmalarımızı sürdürdük. 5 Şubat tarihinde bir konser düzenledik ve bu konser öncesinde bize destek vereceklerini söylediler ve destek vererek konseri gerçekleştirdik.

 

Ardından çalışmalarımızı devam edeceğimizi kendilerine bildirdik. O zaman herhangi bir şey demediler. Konser yapmayın ya da devam etmeyin gibi bir bilgi vermediler. Biz de çalışmalarımıza devam ettik ve 11 Haziran’da bir konser vereceğimizi beyan ettik. Konser ile ilgili dilekçemizi ben Kültür Müdürlüğü’ne götürdüm ve işleme girdi. Akabinde konserin 10-15 gün öncesinde belediyeye teyit için gittiğimizde Başkan Yardımcımızın ve Kültür Müdürümüzün cevabı ‘Biz size bu konserde destek veremeyeceğiz” şeklinde oldu. Oysa sene başında öyle bir söylemde bulunmadılar. Bu konuda biz çok mağdur olduk. Konseri de erteleyemezdik. Afiş olayında destek verdiler ama ne yazık ki konser olayında ret ile karşılaştık. Buna bir anlam veremedik. Oysa seçimler öncesinde başkanın bir söylemi vardı. Kültüre ve sanata eşit oranda destek vereceğini beyan etti. Ben Esentepe Mahallesi’nde oturuyorum. Oraya da geldiğinde mahalle toplantısında aynı beyanatta bulundu. Konserin teyidini almaya gittiğim maalesef böyle bir tepkiyle karşılaştık ama biz de paşalar gibi konseri yaptık.
SES SİSTEMİ DE VERMEDİLER
Yalnız çok ilginç bir olay daha yaşandı. Konser öncesi bize ses sistemlerini veremeyeceklerini söylediler. Araya bir kaç tanıdığımızı sokarak bu olayı da çözdük. Biz Çorlu Belediyesi’nden bize de eşit mesafede destek vermesini istiyoruz” dedi.
Tutku AKBAŞ