BELEDİYE KONSERVATUVARI’NDA MEZUNİYET COŞKUSU

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
17.06.2019
190 kez okundu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Konservatuvar eğitmenleri ve vatandaşların da takip ettiği tören de salon tıklım tıklım doldu. Konservatuvar Orkestrası ile başlayan gecede Bale Bölümü gösterisi, Halk Oyunları Bölümü gösterisi ve mezun olan öğrencilerin kep atma töreni yapılırken gecenin sonunda Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel bir konuşma gerçekleştirdi.
YÜKSEL: ÇOCUKLARIMIZIN KÖTÜ ŞARTLARDA EĞİTİM ALDI
Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarını geliştirmek ve Avrupa’da tanınır bir hale getirmek istediklerini dile getiren Başkan Yüksel, konuşmasında şunları söyledi: “Biz bu çocuklarımızı sertifikalandırabilirsek, yaptıklarını, başardıklarını anlatabilecekleri mecralar yaratabilirsek daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Biz bu konservatuvarımızı daha da geliştireceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın. 10 gündür konservatuvarın bakım onarım, tadilatını gerçekleştirme projeleri ile uğraşıyoruz. Çocuklarımızın çok kötü şartlarda eğitim aldığını gördük. Rutubet, nem vb gördüğümüz tablo iç açıcı değildi.
‘ÇOCUKLARIN ÖNÜNÜ AÇMAMIZ GEREKİYOR’
Çocuklarımızın bilgisayar, telefon ve çeşitli teknoloji bağımlılıklarının önüne geçip hangi yeteneklerini geliştirebiliyorlarsa onları geliştirmeleri konusunda destek olacağız. Bizim anladığımız gönül belediyeciliğinde bu var. Hem sportif hem sanatsal hem de kültürel anlamda çocuklarımızın önünü açmamız gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel topraklarda bu güzel çocukların çok daha verimli işler başarabileceğine inanıyorum.
‘BÜTÜN AVRUPA’DA İDDİALI OLALIM’
Biz kendi ayakları üstünde durabilen kendi kendini idare edebilen bir belediye olsun istiyoruz. Bunu yaparken çocuklarımıza harcadığımız paranın hesabını yapmıyoruz. Bu imkanlar doğrultusunda da hem öğrenci sayımızı arttıralım hem yaptığımız işler daha nitelikli olsun hem de bütün Avrupa’da iddialı olalım. Ben hemşerilerimin neler yapabileceğini çok iyi bilen bir kardeşinizim. Yeter ki imkanlar verilsin.”
KEPLER HAVAYA ATILDI
Başkan Yüksel’in konuşması salonu dolduranlar tarafından uzun süre alkışlandı. Gecenin sonunda mezuniyet coşkusu ile keplerini havaya atan öğrenciler birbirinden güzel anlar yaşanmasına vesile olurken Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı eğitmenleri de öğrencilerinin başarı ile mezun olmalarının gururunu yaşadılar.


Defne Tuğçe AYAZ