BAYRAMLAŞMADA BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı, bayramın ilk günü Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
15.08.2019
187 kez okundu

Törene; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Vekili Albay Ramazan Dilmen, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, belediye başkan yardımcıları, İl Genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve borsa temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.             
Toplumsal yaşamda çok önemli yeri olan bayramların kaygı ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günler olduğunu vurgulayan Başkan Helvacıoğlu, “Bayramlarla birlikte dargınlıklar ve kırgınlıklar unutulmalı. Birlik ve dayanışma da artırılmalı. Bayramların, anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayram günlerinde değil yaşantının her evresi ve ilişkilerde anımsamalıyız. Hoşgörü, barış ve kardeşlik ile esenlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde her zaman daim olmasını diliyorum. Her zaman bir öncekinden daha mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.
VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI
Törenin ardından, protokol; Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’nı, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ve bir gazi ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Bayramlaşma öncesinde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ölmüş yakınlarına dua etmek için mezarlıkları ziyaret edenler ile daha sonra da Keşan Ticaret Borsası İşletmeciliğindeki Keşan Belediye Mezbahasında kurban ibadetlerini yerine getirmek için bekleyen vatandaşlarla bayramlaştı.


DEVRİM