BAŞKANIM DOLMUŞU BAĞLADILAR

Çorlu’dan Türkgücü Mahallesi’ne giden dolmuşlardan bir tanesinin trafik ekipleri tarafından eksik belgeler nedeni ile bağlanması sebebi ile azalan sefer sayılarına vatandaşlar tepki gösteriyor.
08.08.2018
1154 kez okundu

Edinilen bilgilere göre Kipa AVM önünde bulunan otobüs duraklarından Çorlu-Türkgücü seferi yapan bir dolmuş, eksik araç evrakları nedeni ile trafikten men edildi. 2 adet dolmuşun günde 1 saat arayla Çorlu-Türkgücü arası sefer yaptığını belirten vatandaşlar, diğer dolmuşun trafikten men edilmesi ile seferlerin 2 saatte bir olmasına tepki gösteriyor. Tekirdağ’ın Büyükşehir Belediyesi olması sebebi ile köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde yaşayan vatandaşlar, ulaşımda çektikleri sıkıntı nedeni ile Büyükşehir Belediyesi’nin acil olarak çözüm üretmesini bekliyor. Şehir merkezine uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlar, çalıştıkları fabrika ve iş yerlerine gitmekte araç sıkıntısı sebebiyle sorun yaşadıklarını belirtti. Akşam 19.30-20.00 saatleri arasında seferleri sona eren eski köy, yeni mahalle minibüsleri sebebiyle mahallelerine ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşlar Gazetemiz DEVRİM aracılığı ile bu sıkıntının çözülmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ve yardımcılarını göreve çağırdı. Vatandaşlar, “Köy statüsünden mahalle konumuna geçmemizden beridir beklediğimiz belediye otobüsleri hala gelmedi. Sefer saatleri saat başı iken şimdi ise 2 saatte 1 oldu. Bu nedenle de çalıştığımız iş yeri ve fabrikalara gitmek sıkıntı yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi mahallelerimize otobüs göndermeli. 10-15 kişilik minibüsler içerisinde 2-3 katı yolcu ile evlerimize gidiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ni bu konuda duyarlı olmaya ve çözüm üretmeye davet ediyoruz” dedi.
YETKİLİLERİN HABERİ YOK
2 adet bulunan dolmuştan bir tanesinin trafikten men edilmesi sonucu diğer bir dolmuş sahibinin de aracını yenilediğini belirten vatandaşlar, “Ne yazık ki araçların denetlenmediği gün yüzüne çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir yetkilinin bu konudan haberi de yok. Dolmuşun bağlandığını öğrenen diğer araç sahibi hemen aracını gidip yenilemiş. Büyükşehir Belediyesi ve TEKPARK, önceden bu araçları denetlese mağdur olmazdık” dedi.
Beycan KORKMAZ