BAŞKAN YÜKSEL’DEN KIZILAY’A ANLAMLI DESTEK

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ile birlikte Köprübaşı mevkiinde kurulan Kızılay Mobil Kan Bağışı noktasına destek ziyaretinde bulundu.
27 10 2020
235 kez okundu

Kan bağışı kampanyasına destek vererek vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıtan Yüksel, kan bağışının önemi ve gerekliliğini anlattı ve kan bağışı yapan vatandaşlara teşekkür etti.

Yüksel, Türk Kızılayı ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliği ile ilçede kan bağışı miktarını arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Süleymanpaşa Belediyesi personelinin de kampanyaya önemi destek verdiğini kaydeden Yüksel, bağışlanan ve bağışlanacak olan kanların ihtiyaç sahiplerine şifa getirmesi dileklerini paylaştı.

YÜKSEL: BİR ÜNİTE KAN BİRÇOK HAYAT KURTARABİLİR

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına verdikleri destekle ilgili açıklamada bulunan Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyemizde çalışan yaklaşık bin çalışanımıza bilgilendirme mesajı gönderdik. Sağ olsunlar, çalışma arkadaşlarımız ciddi bir destek verdiler ve vermeye devam ediyorlar. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Cengiz Günay da kendi üyelerini bilgilendirerek destek çağrısı yaptı. Salgın ortamında kan bağışı miktarları ister istemez azalmış oldu. Biz bu aradaki açığı kapatmak için belediyeler ve sivil toplum olarak hep birlikte Kızılay’a destek olmak istiyoruz. Süleymanpaşa’da yaşayan hemşehrilerimizin de duyarlı olacağına inanıyorum. Pazartesi’den Çarşamba’ya, haftada üç gün saat 19.00’a kadar devam edecek bu organizasyon. Unutmayalım ki bir ünite kanla birçok kişinin hayatı kurtulabilir. Süleymanpaşa’daki bu bilinci de bütün ilçelere yaymak istiyoruz. Keşan Belediyesinin bu konuda bize bir çağrısı olmuştu. Biz de Kapaklı Belediyesine bu kampanyaya destek olma çağrısı yapıyoruz. Şimdiden bu kampanyaya destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay da yaptığı açıklama ile kan bağışı kampanyasına destek çağrısını yineledi.

Ahmet Can AYDIN

 

Whatsapp
google_160x600