BAŞKAN SARIKURT’TAN SAMİMİ DERE İTİRAFI!

Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Kendi Yaptıklarını Görmediler!” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, samimi itirafta bulunarak “Doğru bir eleştiriydi. Basın mensuplarımız gördüler, paylaştılar” dedi.
05 10 2019
627 kez okundu

CHP Çorlu ve Ergene Kadın Kolları Başkanlığı, Sağlık Mahallesi’nde Çorlu Deresi’nin bulunduğu alanda köprü üzerinde yapılan eylemde, kadın kolları ve partililer derenin kirli aktığını, temizlenmesi için de herhangi bir çalışmanın yapılmadığını iddia ederek yetkilileri göreve davet ederken, ilginç bir detay herkesi şoke etmişti.
Bununla ilgili olarak CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin dereye gelişigüzel lağımlarını bırakmasına tepkisiz kalan siyasetçiler tek kelime etmekten kaçınmıştı. Çorlu Belediyesi Meclis Toplantısında Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Kendi Yaptıklarını Görmediler!” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, samimi itirafta bulunarak “Doğru bir eleştiriydi. Basın mensuplarımız gördüler, paylaştılar” dedi.
‘ŞEHRİMİZİN GÜNDEMİNDE TUTMAYI HEP BERABER SAĞLAMALIYIZ’
Başkan Sarıkurt, “Çorlu Deresi ile ilgili bir araya gelip şehrimizin gündeminde tutmayı hep beraber sağlamalıyız. Bizim gittiğimiz bölgede kanalizasyon hattında kaçak vardı. Gittiğimizde biz de gördük, doğru bir eleştiriydi. Basın mensuplarımız gördüler, paylaştılar. Kanalizasyon hattı normalde şehrimizin kuzeyindeki mahallelerin kolektör hattı Sağlık Mahallesi içerisinden geçiyor. Sadece Çorlu’ya has değil, Sağlık Mahallesi’nin de kanalizasyon hattı oraya bağlı. Büyükşehir Belediye Başkanımız da oraya ziyaret gerçekleştirerek bildiğim kadarıyla kaçağı engellediler” dedi.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600