BAŞKAN SARIKURT`TAN PERSONELE MAAŞ DOPİNGİ

Çorlu Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen (Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası) arasında 01.01.2020 - 31.12.2021 tarihlerini kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Yapılan sözleşme ile çalışanlar yüzde 85 ve yüzde 100 oranlarında sosyal denge tazminatı ödemesi alacak.
14 01 2020
411 kez okundu

Çorlu Belediyesi Meclis Salonu`nda gerçekleştirilen Sosyal Denge Sözleşmesi imza törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcıları, Tüm Yerel-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Halil Sevil, Çorlu Belediyesi birim müdürleri ve personeli ile sendika temsilcileri ve görevlileri katıldı.
SENDİKA ŞUBE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
İmza töreni öncesinde konuşan Tüm Yerel-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Halil Sevil Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt`a sosyal denge sözleşmesinde personelin taleplerini göz önüne alarak yapılan iyileştirme için teşekkür ederek, "Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt ve ekibine çalışanlarımız lehine yaptıkları artış için teşekkür ederiz. Çorlu Belediyesi geçtiğimiz yıl da bu sözleşme rakamlarını yüksek oranda belirlemiş ve üyelerimizi memnun etmişlerdi. Sözleşme kapsamında üyelerimiz bulundukları kadrolara göre yüzde 85 ve yüzde 100 oranlarında sosyal denge tazminatı almaya hak kazandılar. Personelimizin maaş artış talebini geri çevirmedikleri için Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt`a biz kez daha teşekkür ediyor ve sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
‘ÇALIŞANLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ’
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt imzalanan sözleşme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ortada. Bu şartlara rağmen Çorlu Belediyesi olarak taşın altına elimizi koymaya gayret ettik ve sosyal denge tazminatlarında da iyileştirmeler gerçekleştirerek bu konudaki ayrımı ve farkları büyük oranda ortadan kaldırdık. Memur ve kadro karşılığı sözleşmeli personelimizi kapsayan bu toplu sözleşme ile emekçilerimizin ekonomik şartlarına bir nebze dahi olsa katkı sunmuş olmaktan dolayı mutluyum. Bu siz değerli çalışanlarımızın alın terinin karşılığı. Sizlerin ailelerinizle birlikte huzurlu ve mutlu yaşam sürmelerini önemsiyoruz" diye konuştu.


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600