BAŞKAN SARIKURT VE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDI

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Çorlu Belediyesi Başkanı seçilen Ahmet Sarıkurt ile CHP ve Cumhur İttifakı Çorlu Belediye Meclis Üyeleri, mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen törenle aldı.
09 04 2019
967 kez okundu

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı olarak seçimleri kazanan Ahmet Sarıkurt ile CHP ve Cumhur İttifakı Çorlu Belediye Meclis Üyeleri, mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen törenle Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Serhat Avcı’dan aldı. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Serhat Avcı, seçimlerin Çorlu’da dostane bir şekilde geçtiğini belirterek Başkanlığa seçilen Ahmet Sarıkurt ve tüm meclis üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Avcı, ayrıca seçimlerde görev alan sandık başkanlarına ve personeline teşekkür etti. 


TÜM VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Çorlu Belediyesi binası önünde personel tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Sarıkurt, yaptığı konuşmada tüm Çorlu halkına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Sarıkurt, “Bugün Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en önemli kazanımlarından biri olan seçimler tamamladı. Sandık başına giderek Çorlu’muzu yönetecek kadroları belirleyen hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Memleketimizin imkanları ile okumuş genç bir adam olarak bize inanan, güvenen vatandaşlarımızı mahcup etmemek adına aile fertlerimize nasıl davranıyorsak, daha üstün bir gayretle çalışacağımı ifade etmek istiyorum. ‘Biz başarılı olunca hiç kimse kaybetmeyecek’ demiştim. Her görüşten vatandaşlarımız ile şehrimize hizmet edeceğiz. Bize inanan, güvenen, oy vererek bizlere temsil etme imkanı veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


BAYSAN’DAN ŞEHRİN ANAHTARINI ALDI
Konuşmasının sonunda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bir önceki dönem Çorlu Belediye Başkanlığını yapan Ünal Baysan’dan şehrin sembolik anahtarını teslim alarak görevine başladı.


TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Çorlu Belediyesi’ne eşi Emel Şahpaz Sarıkurt ile birlikte gelen Başkan Sarıkurt, burada vatandaşların ve belediye personelinin tebriklerini kabul etti.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600