BAŞKAN KİM OLMALI?

Ünal Baysan CHP’den milletvekili aday adayı oldu. İlçe Merkezi’nde yaptığı basın toplantısı ile bunu duyurdu. Açıklamada bazı belediye başkanları, belediye meclis üyeler, ve partililer vardı. Şimdi meselenin özüne gelelim. Ünal Baysan gitti yerine kim gelecek?
28.04.2018
2825 kez okundu
zafer.alpaslan@devrim.com.tr

Kanuna göre Belediye Meclisi gizli oylama ile yeni başkanını seçecek. Gelen bilgilere göre birden fazla aday var ama öne çıkan isimler Hasan Toprak, Ahmet Sarıkurt, Erdoğan Demirci, Ayşe Eroğlu ve Ömer Cebe. Gelelim zurnanın zırt dediği yere. Bu Meclis üyeleri ile bu başkanlık işi olmaz. Nedenini açıklayayım: Hasan Toprak buzdolabı ve çamaşır makinesini satmayı bilir! Ahmet Sarıkurt inşaat mühendisi, yaptığı yollar ve altyapı rezaleti ortada. Erdoğan Demirci tornacı. Bu meslek bu konumla uyuşmaz. Ayşe Eroğlu mali müşavir. Kardeşim git vergi dairesinde çalış. Ömer Cebe de güzel restoran işletir.
Bu yapıda belediye başkanlığı yapacak bir kişi var: Nazmi Aydoğmuş. Bilgisi, tecrübesi, bağlantıları ile Çorlu için bir değerdir! Bunun kıymetini bilelim, nankör olmayalım!
Bu değerli Meclis üyesi yıllardır Ünal Baysan’ın, belediyenin ve birçok müteahhitin arkasında! Her ne kadar arkasında durduğu bazı müteahhitler FETÖ terör örgütünden içeri alındaysa da o kadar çatlak su kaçırmaz.
Adliye tarafından da yakınen takip edilen bir değer. Dosyalarını 2 mübaşir ancak taşıyor. Verdiği imar izinleriyle Çorlu’yu bir sanat eseri haline getirdi!
CHP örgütüne ve Çorlu halkına sesleniyorum. Bu değere sahip çıkın ve belediyemizi beceriksiz ellere teslim etmeyin. Çünkü bu oğlanın hizmetleri henüz bitmedi, daha yapacakları var.
Ünal Baysan’ın en büyük hizmeti bu oğlanı 2 dönemdir Belediye Meclisi’ne alıp İmar Tadilat Komisyon Başkanı yapmasıdır!
Başkanın bu icraatı, yedi sülalesinin Çorlu halkı tarafından anılmasına en büyük sebep olacaktır!!!
Şimdiden tebrik ediyorum bu oğlanı!