BAŞKAN KADİR ALBAYRAK TESKİ’DEKİ GÖREVDEN ALMA KONUSUNU AÇIKLADI

TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz’ün görevden alındığına dair çıkan haberlerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Devrim Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.
17 01 2020
939 kez okundu

Tekirdağ gündeminde bomba etkisi yaratan TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz’ün görevden alındığına dair çıkan haberlerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Devrim Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.


Başkan Kadir Albayrak; “Görevden almak gibi bir şey yok. Teftiş kuruluna gönderdim. İhale konusu yok ortada. Gelen her ihbar ve şikayeti ciddiye almamız gerekiyor. Ve bununla ilgili teftiş kurulu çalışma yapıyor. Doğru bilgiyi teftiş kurulu verecek. Arkadaşımız görevinin başında. Teftişimiz bittiği zaman gereken açıklamayı da yapacağım. Hangi memurumuzla ilgili bir ihbar ve şikayet gelirse bunu teftiş kurulumuza gönderiyoruz. Şuan görevden almamız göz konusu değil. Teftiş kurulumuz soruşturma sonucu görevden almamız gerekiyor diyorsa o zaman görevden alırız. Ancak bunu sadece TESKİ Genel Müdürümüz İbrahim İçöz için söylemiyorum, bütün memurlarımıza uygulanan işlem bu şekildedir” dedi.
TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz ise görevinin başında olduğunu ve görevden almanın söz konusu olmadığını belirtti.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600