BAŞKAN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, ilçede görev yapan basın mensupları ile düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi.
12.08.2017
471 kez okundu

Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek 24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramını kutladı. Baysan, programda bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Kültür ve Sanat Festivali ve yapılan yatırımlar hakkında da bilgilendirmede bulundu. Baysan, “Çorlu Belediyesi tarafından ilçemize kazandıralacak olan kongre ve gösteri merkezinin ihalesi tamamlandı. Yaklaşık 20 milyon TL civarında bir yatırım olacak. Bittiğinde de Trakya’nın en modern  ve gösterişli salonlarından biri olacak. Kapalı Pazar yeri inşaatımız devam ediyor. Spor konusunda belediyemiz gereken yatırımları yapmıştır. Devletin her yere yapmış olduğu yüzme havuzunu biz kendimiz yaptık. Onun dışında trap sahası ve spor lisesini ilçemize kazandırdık. Bu yılda spor kulüplerimize maddi, manevi desteğimiz olacak ama geçen yılki gibi oranlarda olmayacak” dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVLET BAKIYOR
Çorlu’da Belediyenin kentsel dönüşüm yapmadığı ile ilgili söylentilere de cevap veren Baysan, “Devlet diyecek ki, ben Çorlu’nun bir yerinde imar uygulaması yaptım, ondan sonra bu evleri o vatandaşlara verecek. Biz sadece planlarda yardımcı olabiliriz. Kentsel dönüşümü belediye yapmıyor. Eninde sonunda Eski Sanayi Bölgesi’nde uygulama yapılacak” dedi. 
Tutku AKBAŞ


Etiketler:
Ünal Baysan