BAŞKAN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, ilçede görev yapan basın mensupları ile düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek 24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramını kutladı. Baysan, programda bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Kültür ve Sanat Festivali ve yapılan yatırımlar hakkında da bilgilendirmede bulundu. Baysan, “Çorlu Belediyesi tarafından ilçemize kazandıralacak olan kongre ve gösteri merkezinin ihalesi tamamlandı. Yaklaşık 20 milyon TL civarında bir yatırım olacak. Bittiğinde de Trakya’nın en modern  ve gösterişli salonlarından biri olacak. Kapalı Pazar yeri inşaatımız devam ediyor. Spor konusunda belediyemiz gereken yatırımları yapmıştır. Devletin her yere yapmış olduğu yüzme havuzunu biz kendimiz yaptık. Onun dışında trap sahası ve spor lisesini ilçemize kazandırdık. Bu yılda spor kulüplerimize maddi, manevi desteğimiz olacak ama geçen yılki gibi oranlarda olmayacak” dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVLET BAKIYOR
Çorlu’da Belediyenin kentsel dönüşüm yapmadığı ile ilgili söylentilere de cevap veren Baysan, “Devlet diyecek ki, ben Çorlu’nun bir yerinde imar uygulaması yaptım, ondan sonra bu evleri o vatandaşlara verecek. Biz sadece planlarda yardımcı olabiliriz. Kentsel dönüşümü belediye yapmıyor. Eninde sonunda Eski Sanayi Bölgesi’nde uygulama yapılacak” dedi. 
Tutku AKBAŞ


Etiketler:
Ünal Baysan

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster