BAŞKA YER Mİ BULAMADIN?

Çorlu’da duyarsız bir sürücü, aracını park edecek yer bulamayınca yayaların kullandığı kaldırım üzerine aracını park etti.
12 10 2019
587 kez okundu

Kazımiye Mahallesi Dumlupınar Caddesi üzeride duyarsız bir sürücü, aracını park edecek yer bulamayınca yayaların kullandığı kaldırım üzerine aracını park etti. Gazetemiz DEVRİM’in Whatsapp İhbar Hattına gönderilen duyarsız sürücünün davranışı ile ilgili olarak vatandaşlar, büyük tepki gösterdi. Kaldırımların yayalara ait olduğunun altını çizen vatandaşlar, “Buradan bebek arabası ile geçmeye çalışan insanlar yoldan geçmek zorunda kalıyor. Bunlar yüzünden ölümle burun buruna geliyor. Kaç kişiye burada araba çarptı. Duyarsız sürücüler araçlarını kaldırımlara park ettiği için yoldan yürümek zorunda kaldık. Bizim hakkımız bu kaldırımlar, araçların değil. Zabıta ile polis ekipleri nerede? Neden bunlara ceza kesmiyor. Yayalar yoldan yürüyünce hakaret işitiyor” dedi.
HAYATLARIMIZ TEHLİKEYE DÜŞÜYOR
Kaldırım üzerine park eden duyarsız sürücülere ceza kesilmesini isteyen vatandaşlar, “Kaldırımlar insandan çok arabaların olmuş durumda. Kaldırım üzerine park edilen araçlar yaya trafiğini aksatıyor ve vatandaşlar kaldırımda kendisine yer bulamayıp yol kenarında yürüyerek hayatlarını tehlikeye atıyor” diyerek isyan etti. 
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600