BASININ SINIRSIZ ÖZGÜR OLMASI GEREKİYOR

Özel Çorlu VegaHospital Yönetimi, ilçede görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
11.01.2018
352 kez okundu

Özel Çorlu VegaHospital Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Tuygun, Çorlu ve Ergene’de görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Basının baskı altında olmaması ve sınırsız özgür olması gerektiğini vurgulayan Özel Çorlu VegaHospital Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Tuygun, “Öncelikle sizlerle beraberken kendimi büyük bir ailenin parçası gibi hissediyorum. 2 yıl önce Çorlu’ya ayak bastığım ve VegaHospital’ı kurdum. 2 yıldır sizlerle beraberiz. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle sizlerle beraber olmak istedik. Aramızda olan, olamayan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın günü kutluyorum. Basın çok önemli. Benim özgürlük anlayışım içerisinde basın özgürlüğü bir numarada. Eğer bir ülkede her alanda kalite istiyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle basının baskı altında olmaması ve sınırsız özgür olması gerekiyor. O yüzden de basın olmazsa medeniyet, kültür ve gelişmişlik olmuyor. O yüzden iyi ki varsınız. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. 2 yıl önce beraber tanıtım toplantısı ile yola çıktık ve o gün hedeflerimizi size anlatmıştım. Bugün o hedeflerin büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirmenin gururu içindeyim. Ben yola çıktığımda burada ‘Çorlu’ya hizmet için varım’ demiştim. 2 yıl önce adım attığım Çorlu’da kendimi Çorlulu hissediyorum. Hatta yerleşmeyi bile planlıyorum. Birçok sektörde varım. İnşaat, kimya, eğitim ama en prestijli yatırımım hastane yatırımı oldu. 2 yıl içerisinde aşkla bağlandım bu işe. 2 yıl içinde sizlerle güzel şeyler paylaştım. Daha nice güzel günler paylaşacağımı da düşünüyorum. Buraya ayağımızı bastık, buralı olduk sanırım buradan kolay kolay da kopmayacağız. Bu vesile ile tekrar gününüz kutlu olsun. 2018 yılında ilişkilerimizi daha sıkı ve yoğun bir şekilde paylaşacağız. Yapacağımız tüm güzel şeyleri halkımızla paylaşmak istiyoruz. Kendimizi anlatmak ve ifade etmek istiyoruz. Bununla ilgili de sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Hastanemiz halkımızın hastanesi” dedi.
ÇORLU İÇİN BİR DEĞERİZ
Düzenlenen toplantıda Özel Çorlu VegaHospital hakkında bilgiler veren Tuygun, “Devletimiz elinden geldiğince sağlık hizmetlerini vermeye çalışıyor ama büyük ve genç nüfusu fazla olan bir ülkeyiz. Her geçen gün büyüyen bir ülkeyiz. Devletimizin özel sektörle kol kola dayanışma içerisinde olmasını biz doğru buluyoruz. Eğitimde de sağlıkta da özel girişim olmalı. Bu noktada Çorlu’da en başarılı ve doğru işler yapan Çorlu Devlet Hastanesi. Kesinlikle halkımıza A kalite hizmet veriliyor. Bizde özel hastaneler olarak tüm değerli rakiplerimiz ile aradaki boşlukları tamamlamaya çalışıyoruz. Bizim hedeflerimiz çok büyük. Çok güçlü bir sermayeyi daha hastanemize kazandırdık. Almanya ve İstanbul’da yatırımları olan Alman bir firma grubu ile iş birliği içerisindeyiz. Bu firmanın ortağı olan Ferit Sağ ile omuz omuza verdik ve VegaHospital olarak çok süratli ve çok güçlü ilerliyoruz. Daha büyük, daha kapsamlı bir hastane kurmak hedeflerimiz arasında. Şu anda kadromuzu genişletiyoruz. Aramıza akademisyenler ekledik. Bünyemizde çok yakın zamanda iki tane de profesör katılacak. Şu anda İstanbul’da bildiğiniz tüm hastane markalarının yapabildiği tüm ameliyatları aynı kalitede ve aynı sağlık güvencesini verebilecek pozisyondayız. Hastanemiz Çorlu için gerçekten bir değerdir. Biz burada hizmet için varız. Amacımız kaliteli hizmeti halkımıza sunmak” dedi.

Tutku AKBAŞ