Balkan Şampiyonundan Eşkinat’a ziyaret

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nün işbirliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yelken Federasyonu’nun katkılarıyla 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında 8 ülkeden 204 sporcunun katılımıyla Tekirdağ Süleymanpaşa’da gerçekleştirilen 50. Balkan Yelken Şampiyonası’nda Laser 4.7 Kızlar kategorisinde milli forma ile Balkan Şampiyonu olan Alev Zülal Erkan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.
09.10.2017
374 kez okundu

Tekirdağ Yelken İl Temsilcisi Birol Uzel ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Eren Cicioğlu’nun da katıldığı ziyarette Alev Zülal Erkan yaptığı konuşmada; “Daha önce Sırbistan’da Balkan Şampiyonluğu yaşamıştım. Ancak 50. Balkan Yelken Şampiyonası’nda kendi şehrimde şampiyonluk yaşamak beni ayrıca mutlu etti. Böyle büyük bir şampiyonanın şehrimizde düzenlenmesinde büyük katkıları olan başkanımız Ekrem Eşkinat’a çok teşekkür ederim” dedi.
BU ŞEHRİN ÇOCUKLARINA İNANCIM TAM
50. Balkan Yelken Şampiyonası’nda 204 sporcu içinden Tekirdağ’dan bir şampiyon çıkmasının kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Başkan Eşkinat; “Şampiyona öncesinde de söylediğim gibi benim bu şehrin çocuklarına inancım tam. Onlar istediler mi başaramayacakları şey yok. Yeter ki onlara bu imkanı sağlayalım. Alev kızımızda 204 sporcu arasından tüm rakiplerini geçerek şampiyon olmayı başardı. Ben kendisi üzerinde emeği olan ailesini, eğitmenlerini ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nü kutluyorum” diye konuştu.
50. Balkan Yelken Şampiyonası’nın sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da çok ses getirdiğinin altını çizen Başkan Eşkinat; “Bu şampiyona ile şehrimizi uluslararası arenada da tanıtma fırsatımız oldu. Çok güzel dönüşler aldık. Daha büyük organizasyonlar ile adımızı daha çok duyurup gerçek kimliğimizi ortaya koymamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
4. RODOSTO KUPASI PLANLANIYOR
Ziyaret Tekirdağ Yelken İl Temsilcisi Birol Uzel ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Eren Cicioğlu ile önümüzdeki yıl 4.’sü düzenlenecek Rodosto Kupası’nın planlama görüşmelerinin ardından sona erdi.
Şerife YILDIZ