BALKAN ARAŞTIRMA ENSTİTÜSܒNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Trakya Üniversitesi’nin Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevine, Edebiyat Fakültesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet atandı.
11 01 2020
216 kez okundu

Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevine getirilen Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet, düzenlenen törenle görevi Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay’dan teslim aldı.
Törende bir konuşma yapan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, görevlerin bir bayrak yarışı olduğuna dikkat çekerek, asıl olanın kurumların baki kalması ve görev bayrağının daha ileriye ve yükseğe taşınması olduğunu ifade etti. Balkan Araştırma Enstitüsü’nün bu alanda kurulan tek enstitü olduğuna da dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bununla gurur duyduklarını ve merkezin gelişmesi, kalkınması için hep birlikte daha çok çalışacaklarını belirtti.
‘EN ÖNEMLİ KURUMLARIN BAŞINDA GELİYOR’
Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar vizyonu ve misyonu ile bu anlayış doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetler ve hayata geçirilen projeler hakkında konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Balkanlar başta olmak üzere tüm coğrafyanın gelişmesine katkı sunacak işler başarma gayretindeyiz. Trakya Üniversitesi, gerek Balkanlar’dan gelen öğrenci sayısı gerek Balkanlar odaklı çalışmaları ile Türkiye’deki en önemli eğitim kurumlarının başında geliyor. Balkanlar’da da akla gelen ilk üniversite olmak için kararlılıkla ilerliyoruz. Bilimsel değerler ışığında; bölgesine, ülkesine ve insanlığa hizmet etmeyi sürdüren, yönünü ve etkinlik alanını Balkanlar’a çevirmiş olan Trakya Üniversitesi, bundan sonra da aynı gayret ve çalışma azminde olacak. Trakya Üniversitesi’nin büyümesi ve gelişmesi için birlikte adımlar atmaya ve sürece destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
‘İYİ İŞLER BAŞARMA GAYRETİNDE OLACAĞIZ’
Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevine getirilen Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet de yeni görevini layıkıyla yerine getireceğini belirterek, kendisine atfedilen görevin öneminin ve üstlendiği sorumluluğun farkında olduğunu ifade etti. Enstitü ve yapılan çalışmaları daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışmaya devam edecekleri bilgisini kaydeden Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay ve Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ederek, “Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar vizyonuna uygun olarak enstitümüzün faaliyet alanını ve yetkinliğini genişletmek için her türlü çabayı göstermeye hazırız. Görev arkadaşlarımızla birlikte güzel bir sinerji yakalama ve daha iyi işler başarma gayretinde olacağız” dedi.
Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay da görev süresince merkezi, bulunduğu noktadan daha yukarıya taşımak için aralıksız çalıştıklarını ifade ederek, yeni dönemde de Trakya Üniversitesi’nin ve Balkan Araştırma Enstitüsü’nün büyümesini devam ettireceğine inandığını söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Bülent Akyay kendilerine inanan, her konuda destek ve yardımcı olan başta Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere akademik ve idari çalışanlara teşekkür ederken, Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet’e de yeni görevinde başarılar diledi.


İHA

Whatsapp
google_160x600