Balıkçıları lodos vurdu

Marmara Bölgesini etkisi altına alan lodos, sabahın erken saatlerinde Tekirdağ’da da etkili oldu. Tekirdağlı balıkçılar lodos sebebiyle denize açılamadı.
07 01 2016
703 kez okundu

Tekirdağ’da etkili olan lodos, balıkçıları olumsuz etkiledi. Sahile demirleyen balıkçı tekneleri, olumsuz hava şartlarından dolayı gün boyu balık için denize açılamadı. Bu yıl balıktan yana yüzlerinin gülmediğini ifade eden balıkçılar, buna olumsuz hava şartları da eklenince yemeklik bile balık bulamadıklarını söyledi.
Bu yıl balığın geçmiş yıllara göre çok az olduğunu belirten Tekirdağlı Balıkçı Aydın İnci, “Biz Tekirdağ’da balıkçılık yapıyoruz. Burada ufak teknelerle, amatörce balıkçılık yapıyoruz. Bu sene hava koşulları hiç umduğumuz gibi gitmedi. Bir de bu yıl balık hiç yok. Yemeklik bile balık bulamıyoruz" dedi.
GIRGIR KULLANMAYIN
Balığın bu yıl geçmiş yıllara göre az olmasının sebebinin gırgırlar olduğunu söyleyen İnci, “Balığın az olmasının en büyük sebeplerinden biri gırgırlar. Hatta geçen gırgırın biri, bizim arkadaş kıyıda balık tutarken gelip sarmış onu. Yani hiç balık yok. Hava koşulları çok kötü. Şu an çıkılacak gibi değil. Sular da iyice kıyıya geldi. Balıkçının işi harap. Balığı çok yakın bir zamanda artık resimlerde göreceğiz. Marmara’daki balıkçılık o hale geldi” ifadelerini kullandı.
İHA

 

 

Whatsapp
google_160x600