BAKIM YAPMAK BU KADAR MI ZOR

Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü Konferans Salonu’nun bakımsızlığı ve ilgisizliği sebebi ile vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.
28 11 2019
500 kez okundu

Çorlu Belediyesi tarafından Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan protokol ile kiralanan ve şimdi adı Atatürk Kent Enstitüsü olan binanın konferans Salonu’nun bakımsızlığı ve ilgisizliği sebebi ile vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi. İçerideki rutubetli havanın yanı sıra, bazı bölümlerde yanmayan aydınlatmalar nedeni ile vatandaşlar yaptıkları açıklamada; “Koskoca Çorlu Belediyesi bir aydınlatma lambalarını değiştiremeyecek durumda mı? Hiçbir görevli bu durumu yetkililere neden iletmiyor? Seçimlerin ve konferansların yapıldığı salona hiç mi özen gösterilmez? Rutubet ve kötü kokuların yanı sıra bazı koltuklar da kırık. Salonla ilgilenmek bu kadar mı zor?” diye konuştu.

YETKİLİLER NE İŞ YAPAR?

Çorlu Kent Konseyi’nin çalışmalarını yürüttüğü ve hizmet binası olarak kullandığı Atatürk Kent Enstitüsü toplantı salonunda son olarak gerçekleştirilen Kadın Meclisi seçimlerinde ortaya çıkan manzara katılımcıların da tepkisine neden oldu. Bakımsızlığının yanı sıra yanmayan aydınlatma lambalarının dahi değiştirilmekten aciz olunduğu gözler önüne serilirken yetkililerin sorumsuzluğu ise dikkat çekti. 

TOPLANTILAR, SEÇİMLER LOŞ ORTAMDA YAPILIYOR

Loş bir ortamda Kadın Meclisi seçimlerinin yapılması ve çoğu yanmayan florasan aydınlatmalarını hiçbir yetkilinin şimdiye kadar görmemesi ve değiştirmek yerine loş bir ortamda toplantıların yapılmasını sağlayan yetkililerin Atatürk Kent Enstitüsü’ne verdiği önem bir kez daha gün yüzüne çıktı

FLORASANLARI DEĞİŞTİRMEKTEN ACİZLER

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a da çağrıda bulunan vatandaşlar; “Kent Konseyi bu binada ve hiç kimse bu acizliği görmüyor mu? Her ay Meclis toplantısı öncesinde yaklaşık 1 saat süren sunumlarına bunu da eklemesini istiyoruz. Buradaki durumu da Meclis toplantısında, sunumda vatandaşlara meclis üyelerine göstermesini istiyoruz. Nasıl ki sorunları orada masaya yatırıyor, sunumda da yapamadıkları ve değiştiremedikleri 10 adet florasandan da bahsetsinler. Bu kadar acizlik görmedik” şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

Levent SİLİSTRE

 

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600