BAKANLIKTAN TEKİRDAĞ DSYB’YE ZİYARET

Tarım ve Orman Bakanlığından gelen heyet Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Ergin Durgun’u makamında ziyaret etti.
12.01.2019
433 kez okundu

Gerçekleştirilen ziyarette Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ceylan ile Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı’na birlik faaliyetleri hakkında bilgiler veren Başkan Ergin Durgun, hayvancılığın bölgemizdeki ve ülkemizdeki durumu ve yaşanan sıkıntılar hakkında değerlendirmede bulundu.


DÖL VERİMLİLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Tekirdağ DSYB Başkanı Ergin Durgun toplantıyla ilgili kısa bilgiler verdi. Toplantıya, Genel müdür yardımcımız, daire başkanımız, bakanlıktan gelen heyet, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği temsilcisi, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Çanakkale illerinden gelen tarım il müdürlüğü personelleri ve yetiştiriciler katıldı. Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü’nde sığırlarda döl verimliliğini artırma çalışmaları konulu toplantı düzenlendi.
Durgun açıklamasında, “Toplantı sonrasında bakanlıktan gelen heyet ve tarım il müdürlüğü personeliyle birlikte Marmara Ereğlisi ve Malkara ilçesinde bulunan üyemiz olan bazı işletmeleri ziyaret ettik. Türkiye genelinde düzenlenecek olan bu toplantıların ilkine Tekirdağ olarak ev sahibi olmamızdan dolayı memnuniyet duyduk” şeklinde konuştu.
Erdi KURU