BABAESKİ VİZE DOSTLUĞU: 1-1

Kırklareli Amatör Süper Lig’de Babaeskispor, 100. Yıl Stadyumu’nda karşılaştığı sakin şehir unvanlı Vizespor ile 1-1 dostça berabere kaldı.
08.11.2018
527 kez okundu

Babaeskispor, Ligin 3’üncü haftasında ilk defa kendi saha ve taraftarlarının önünde oynadığı karşılaşmada Vizespor’u konuk etti. Konuk takım Vizespor’un kaptanı Koray Topçu, maç başlamadan önce yapılan seremoni de, büyük bir centilmenlik örneği sergileyerek, Babaeskispor takım kaptanı Melih Yıldız’a, bir buket çiçek vererek, başarılar diledi.
Babaeski 100. Yıl Stadyumu’nda, güzel ve güneşli bir havada oynanan karşılaşmayı; Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Filiz, Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk, Vize Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Karakuş, Babaeskispor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Okan Öztürk, Genel Kaptan Fahrettin Dağdelen, Yönetim Kurulu Üyeleri Bahadır Akcan, Aycan Üzülmez, Şafak Memi, Sercan Taşkıran, Babaeskispor Kulübü eski Başkanı ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur ve Vizespor Kulübü Başkan Vekili Ahmet Demirtaş ile birlikte şeref tribününden izlediler.
DOSTÇA BERABERE KALDILAR
Ev sahibi Babaeskispor’un başlama vuruşunu yaptığı karşılaşmada ilk 45 dakika her iki takımda kalelerde gol aramasına rağmen bir türlü istediklerini bulamadılar ve ilk yarı 0-0 berabere sonuçlandı. Karşılaşmanın ikinci 45 dakikasında ise ev sahibi takım Babaeskispor, Metin Erdem ile 1-0 öne geçti. Müthiş çekişmeli geçen karşılaşmada golü bulan Babaeskispor, biraz rahatlayarak geriye yaslanınca, konuk takım affetmedi ve Yunus Emre Karaman ile eşitliği sağladı: 1-1. Karşılaşma 90 dakikanın sonunda 1-1 dostça berabere sonuçlandı.


HER İKİ TAKIM DA MEMNUN
Babaeskispor Antrenörü Önder Sezer, maçtan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün ligin iddialı takımların Vizespor ile karşılaştık. Hafta arası çok iyi hazırlanmamıza rağmen rakibimizle 1-1 berabere kaldık. Sağlık olsun diyoruz, daha ligin çok yeni başındayız. Önümüzde ki maçlarımıza bakacağız ve telafi edeceğiz.” Vizespor Antrenörü Ali Ozan Araç ise yaptığı açıklamada; “Deplasmanda zorlu rakibimiz Babaeskispor’dan 1 puan almak bizim için kötü bir sonuç değil. Aldığımız 1 puandan dolayı mutluyum, sonuçta onlarında hedefi şampiyonluk, bizim de hedefimiz şampiyonluk onun için ligi iyi olan şampiyon olarak bitirsin. Ben Babaeskispor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum, ayrıca çim sahayı çok beğendim, çok bakmışlar” ifadelerine yer verdi.
Onur ŞEKER