ATATÜRK, HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN MALZEMESİ DEĞİLDİR!

Cumhur İttifakı Ergene Belediye Başkan Adayı Hamdi Sarıer, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in, kendisi hakkındaki söylemlerine “Şaka gibisiniz!”şeklinde yanıt verdi.
04.03.2019
1379 kez okundu

Cumhur İttifakı Ergene Belediye Başkan Adayı Hamdi Sarıer, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in Millet İttifakı Ergene Belediye Meclis Üyeleri Aday Tanıtım Toplantısındaki konuşmasında “AKP Ergene belediye başkan adayının 31 Mart tarihinde seçim olduğundan haberi yok herhalde, şimdi siyaset yapmayacağız da, ne zaman yapacağız.”demesi üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak Yüceer’e “Şaka gibisiniz!”dedi. Sarıer, yaptığı açıklamada “31 Mart’ta seçim olacağından sokaklarda gezen kedilerin bile haberi var da Candan Hanım’ın tarafsız ve siyasetten uzak olması gereken bir derneğin açılışını yaptığından haberi yok sanırım. Ya da fırsat bu fırsat deyip her zaman olduğu gibi yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden siyaset yapıp puan topladığını sanıyor. Atatürk,  hiçbir siyasi partinin ve hiçbir zümrenin siyasi malzemesi değildir, olamaz da. Bu ateşin Ergene’den başlayarak bütün Türkiye’ye yayılması ve Atatürk’ün bundan sonra hiçbir siyasi yarışa sokulmaması gerekiyor. Candan Hanım’a soruyorum! Konuşma metinlerinizdeki Atatürk ile ilgili söylemleri çıkardığımızda acaba milletimize anlatacak neyiniz kalıyor? Şaka gibisiniz!”dedi.
İNSANLARLA ALAY EDİYORLAR
Başkan Sarıer ayrıca, “Başkan Yüksel’e Ergene’ye ne hizmet yaptın diye soruyorum, ‘Atatürk’, arsaları sattın diyorum yine cevap ‘Atatürk’. Atatürk, sadece CHP’nin değil, tüm Türkiye’nin Atatürk’ü, hepimizin Atatürk’ü. Atamızın adını ucuz siyaset malzemesi yaparak vatandaşlarımız ile alay ediyorlar. Vatandaşlarımız 31 Mart’ta gereken cevabı verecek.”dedi.


Tutku AKBAŞ