ATA TOPRAĞI 32. KEZ MALKARA’DA

Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bahçesinden alınan toprak, İpsala Sınır Kapısı’nda Ankara’ya götürülmek üzere İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları tarafından teslim alınmasının ardından Malkara-Keşan sınırında protokol tarafından karşılandı.
17 05 2019
353 kez okundu

Türkiye Atletizm Federasyonu İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü tarafından 32.’si düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu’nu karşılayan protokolde; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Gülhan, İlçe Jandarma Komutan V. Jandarma Başçavuş Yetiş Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü Başkanı A. Rıdvan Doğan, basın mensupları, Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri yer aldı.
Türkiye Atletizm Federasyonu İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprağı ve şanlı Türk Bayrağımızı Malkara Kaymakamı Erkan Karahan’a teslim etti. Malkara Kaymakamı Erkan Karahan ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprağı ve şanlı Türk Bayrağımızı öperek teslim aldı ve Anıtkabir’e götürülmesi için tekrar geri verdi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Programda Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 32.’si düzenlen Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu’nu gerçekleştirilen İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcularına aldıkları emaneti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatte olan Anıtkabir’e götürdükleri için kendilerine teşekkür edip hediye takdiminde bulundu.
Karşılıklı verilen çiçek ve plaketlerin arından İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları Ankara’ya gitmek üzere yola çıktılar.


Erdi KURU

Whatsapp
google_160x600