ASİ ŞİMŞEKLERDEN AÇIKLAMA

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup takımlarından Çorluspor 1947 taraftarları Asi Şimşekler Modafen mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.
17.04.2019
311 kez okundu

Asi Şimşekler Taraftar Grubu, yenilgi sonrası yaptıkları açıklamada “Çorluspor 1947 takımımız Salı günü oynadıkları maçta Modafen’e kaybederek ligde kalma şansını son haftaya ve hatta ligde kalmasını mucizelere bırakmıştır. Bu konuyla alakalı Yönetimden, daha doğrusu yalnız kalan Kulüp Başkanı Murat Yılmaz ve Yardımcısı Tarık Yıs’tan açıklama beklemek saçmalıktan başka bir şey değildir. Asi Şimşekler taraftar grubu olarak taraftar adına açıklama yapmak bizlere düşmüştür. Öncelikle Salı günü oynanan maçta sahada dolaşan ve taraftara maçtan çıkarken küfür eden futbolcunun derhal tesislerden gönderilmesi gerekir, aksi takdirde olacakların sorumlusunun biz olmadığımızı söylemek isteriz. 4-5 yıl önce Serkan Erçili’nin ve taraftarın büyük gayretleri sonucu BAL’a çıkartığı bu takımın Tekirdağ Süper Amatör Ligi’ne düşmesine vesile olan hiç kimseyi bir sonraki sezon bu takım başında görmek istemiyoruz. Artık kimsenin samimiyetine inanmıyor, kimseye güvenmiyor ve kimsenin Çorluspor 1947’yi bizim kadar sevdiğini düşünmüyoruz. Direkt düşme veya play-out sonrası bizleri bu duruma düşürenler derhal istifa etmelidir. Yanlış kadrolar biçimsiz, bir yöneticilik ve umursamaz tavırlar sergileyen insanları sivil hayatlarımızda sevsek dahi, asıl olanın Çorluspor 1947 olduğunu unutmamalıyız.
İLK KEZ DÜŞMEDİK, KALKMASINI DA BİLİRİZ
Salı günü maçta yaralanan gözaltına alınan her kardeşimizin arkasında durucağız, aldıkları ceza ne olursa olsun onu da ödemek için elimizden geleni yapcacağız. Kimsenin de bundan şüphesi olmasın, ayrıca emniyet mensupları hakkında bizlere sert davrandıkları yönündeki haberlere de katılmadığımızı belirtmek isteriz. Takımımızın düştüğü bu durumu kabullenemeyen bizler maalesef ki öfkemize yenik düştük ve emniyet görevini yaptı. Zor durumu düşürdüğümüz, kırdığımız bütün polis abilerimizden özür dileriz. Şu unutulmamalıdır ki bizler taraftar grubu olarak kurulduğumuz ilk sezondan beri amatör liglerde takımımızı destekledik. Bundan sonraki süreçte de Çorluspor 1947 futbol takımımız hangi ligde olursa olsun Tribün lideri, başkan, yönetici kim olursa olsun armanın peşinden gitmeye devam edeceğiz. İlk kez düşmedik, kalkmasını da biliriz. Herkes şunu bilmelidir ki Asi Şimşekler Taraftar Grubu’nun bu saatten sonra desteklediği hiçbir başkan yoktur. Kendi içimizden bir başkan çıkartmadığımız sürece de kimseyi desteklemeyeceğiz. Kardeşlerimiz yara alırken, gözaltına alınırken, en önemlisi takım düşerken bizleri uzaktan seyredenleri bu saatten sonra uzaktan seyrederiz. Herkes Allah’a emanet olsun” şeklinde sert ifadeler kullandı.
Tutku AKBAŞ