ARTIK SU KESİNTİLERİ YAŞANMAYACAK

TESKİ Malkara Şube Müdürlüğü’nce yürütülen çalışma programı kapsamında; Kadıköy Mahallesi’nde kireçli bulunan mahalle içerisindeki su şebekesinin tamamı yenilenerek halkın hizmetine sunuldu.
03.01.2018
1417 kez okundu

TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın yaptığı açıklamada; “90’lık HDPE Polietilen boruların tamamını yenilemiş bulunuyoruz. Şu an itibariyle 4 bin metre boru değişimi gerçekleştirildi.Mahallemizde kireçli borulardan dolayı sık sık yaşanan su kesintileri bir daha yaşanmayacaktır.Geçtiğimiz yıl da aynı çalışma kapsamında Kürtüllü Mahalle’mizde de 4 bin 500 metrelik şebeke hattı borularını yeniledik. Şu an itibariyle tüm mahallelerimizdeki içme suyu şebeke borularının yenilenmesinde sona gelindi” dedi.

97 MAHALLEYE SU VERİYORUZ
Kireçli su kullanılmadığına dikkat çeken TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, yıllardan beri kullanılmakta olan İbrice Mahallesi sınırlarındaki kireçli olan sondaj kuyuları bundan böyle kullanılmamaktadır.Malkara ilçe merkezi ve birçok mahallemizin içme suyu; Karacagür’de(12 adet), Şalgam’da (5 Adet) ve Yörgüç’deki( 7 Adet) sondaj kuyularından temin edilmektedir.Öte yandan, TESKİ Malkara Şube Müdürlüğü’nce kendi ilçemiz olmayan 20 mahalle ile birlikte toplam 97 mahalleye  su hizmeti verildiğini belirtti.
Önder TABAK