ARTIK EŞİNİN MEZARINA GİDEBİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Çorlu ilçesine yapılacak Millet Bahçesi’nin alanını gezdiği sırada yanına gelerek eşinin mezarına gidemediği için yardım isteyen Sebahat Kuşçu’nun sorunu Kaymakam Cafer Sarılı tarafından çözüme kavuşturuldu.
07.11.2018
672 kez okundu

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi ziyaret kapsamında Çorlu’ya gelmişti. Eski Çorlu Devlet Hastanesi binasının bulunduğu alana Millet Bahçesi yapılacağı müjdesi veren Bakan Kurum’un, bölgede incelemeleri sırasında yanına gelen Sebahat Kuşçu, yardım istedi. Vefat eden eşinin yattığı mezarlığa minibüslerin gitmediği için eşinin mezarını ziyaret edemediğinden dert yanan Kuşçu için Bakan Kurum, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarıla'ya talimat verdi. Kurum, “Belediye ile görüşelim, olmazsa 10 günde bir biz götürelim” dedi. Bunun üzerine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı belediye yetkilileriyle görüşerek konunun çözülmesini istedi. Kaymakam Sarılı, “Sebahat teyzemizin sorunu çözüme kavuştu. Kaymakamlık olarak yetkililer ile görüşmemiz ve Bakanımızın talimatı sonucu mezarlık bölgesine minibüs seferi konuldu. Artık Sebahat teyzemiz istediği zaman eşinin ziyaretine gidebilecek” dedi.
ÇOK TEŞEKKÜR ETTİ
Eşinin mezarına giderek ziyaret edeceği için çok mutlu olduğunu belirten Sebahat Kuşçu, “Çok mutluyum. Uzun zamandır eşimin mezarına otobüsler gitmediği için gidemiyordum. Bakanımıza, Kaymakamımıza ve belediyeye çok teşekkür ediyorum. Artık eşimin mezarına gidebileceğim. Herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Tutku AKBAŞ