ARTIK BU İŞİN MAZERETİ KALMADI

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı; “Artık çember o kadar daraldı ki en yakın tanıdıklarımızda bu hastalık görülmeye başladı. Dolayısıyla dikkat etmekten başka şansımız yok. Hepimiz tehlike altındayız. Bu hastalık makam ve mevki dinlemiyor. Herkes etkilenebiliyor. Kurallara uymalıyız.” dedi.
16 10 2020
1812 kez okundu

Çorlu’da pandemi denetimlerinin 10.’su Atatürk Meydanında gerçekleştirildi. Taksicilere maske taktıkları için teşekkür eden Kaymakam Sarılı, taksicilerin dezenfekte belgelerinin süresinin bittiğini tespit ederek uyarılarda bulundu. Atatürk Meydanındaki esnafları tek tek ziyaret eden Sarılı, hijyenik kurallara uyup uymadıklarını kontrol etti. 

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Denetimler sırasında halk otobüsüne binen Kaymakam Sarılı, maskesiz yolcu olup olmadığını kontrol etti. Ayakta çok faza yolcu olmadığını gören Sarılı; “Geniş kapsamlı bir denetim yapıyoruz. Sokakta maskesiz gördüğümüz vatandaşları uyarıyoruz. Kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YAŞAMIN HER ALANINI DENETLİYORUZ

Sarılı; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de bugün geniş katılımlı yoğun bir denetim yapıyoruz. Denetimlerimize Belediye Başkanımız, idare amirlerimiz katılıyor. Yaşamın her alanını denetliyoruz. Bugün yapılan denetim 10. Büyük denetim. Artık bu işin mazereti kalmadı. Ben bilmiyordum, haberim yoktu deme şansı kimsenin yok. Çorlu kurallara uyma noktasında yaptığımız denetimlerde bizleri memnun ediyor. Korana virüsle ilgili mücadelede maske, mesafe ve hijyen çok önemli. Vatandaşlarımız artık bunları öğrendi.” ifadelerini kullandı.

RASİM YÜKSEL’E ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

Sarılı; “Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in testi pozitif çıktı. Bir süre Çorlu Devlet Hastanesinde tedavi edildi. Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi ediliyor. Sağlık durumunun iyi olduğu yönünde haberler alıyoruz. Kendisine ve ailesine acil şifalar diliyoruz. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşarak görevine döner” dedi.

ARTIK ÇEMBER DARALDI

Sarılı; “Artık çember o kadar daraldı ki en yakın tanıdıklarımızda bu hastalık görülmeye başladı. Dolayısıyla dikkat etmekten başka şansımız yok. Hepimiz tehlike altındayız. Bu hastalık makam ve mevki dinlemiyor. Herkes etkilenebiliyor. Kurallara uymalıyız.” uyarısını tekrarladı.

CEZALAR 1,5 MİLYON TL’YE DOĞRU GİDİYOR

Pandemi denetimleri kapsamında kesilen ceza miktarının 1,5 milyon TL’ye doğru gittiğini kaydeden Sarılı; “Her hafta maske denetimi yapıyoruz. Kahvehanelerde oyun oynamak yasak. Eğer tespit edersek hem oyun oynatana hem de oyun oynayana idari para cezaları veriyoruz. Maske takmamanın cezası 900 TL. Kurallara uymayan belediye şoförlerine dahi ceza yazdık.” dedi.

HAFİF BİR ARTIŞ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ

Çorlu’daki vaka sayıları ile ilgili bilgi veremediğini kaydeden Kaymakam Sarılı; “Tekirdağ’ın durumu çok çok daha iyi. Biz hiçbir zaman vaka sayılarında üst sıralarda olmadık. Endişe edilecek bir vaka sayısı yok. Bilinçli vatandaşlarımız kurallara uyuyorlar. Ama vaka sayılarında hafif bir artış olduğunu görüyoruz. Tek rakamların altına düşmüştük. Tekrar çift rakamlara çıktı ama endişe edilecek rakamlar eğil bunlar. Filyasyon ekiplerimiz sahada çok iyi çalışıyor.” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Göksel GÜRSOY

       

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600