ARICI FARKI AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü’nde gerçekleştirilmekte olan delege seçimlerinin 4. gününde yapılan Reşadiye ve Cumhuriyet Mahallelerini de “Mavi” Liste ile Yıldıray Arıcı kazandı.
05.10.2017
1369 kez okundu

CHP Çorlu İlçe Örgütü’nde devam eden delege seçimlerinde “Mavi” Liste ile Yıldıray Arıcı, Reşadiye ve Cumhuriyet Mahallelerini kazanarak “Kırmızı” Liste ile yarışta yer alan İskender Coşkun’a büyük fark attı. Reşadiye Mahallesi’nden 54, Cumhuriyet Mahallesi’nden de 1 delege daha kazanan Arıcı, toplamda 280 delege sayısına ulaşırken, İskende Coşkun ise 15 delegede kaldı. 558 kayıtlı üyeden 298’inin oy kullandığı Reşadiye Mahallesi’nde; mavi liste 162, kırmızı liste ise 132 oy aldı. 7 kayıtlı üyeden 6’sının sandığa gittiği Cumhuriyet Mahallesi’nde de kazanan taraf Yıldıray Arıcı oldu. Bu seçimde ise mavi liste 5, kırmızı liste ise 1 oy aldı.
COŞKUN’UN ÇEKİLMESİ BEKLENİYOR
4. gün de devam eden delege seçimlerinin ikinci seansında ise Kemalettin-Nusratiye Mahallesi seçimleri yapılacak. İkinci seans seçimlerinin tamamlanmasının ardından bugün yapılacak olan Kazimiye-Zafer Mahallesi ve Hıdırağa-Cemaliye Mahallesi delege seçimlerine “Kırmızı” Liste ile katılan İskender Coşkun’un katılmayacağı ve yarıştan çekileceği konuşuluyor.
Tutku AKBAŞ